رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

داعش دامن کشورهای حامی مالی و تسهیلاتی خود را گرفته است - نمایش محتوای خبر

 

 

داعش دامن کشورهای حامی مالی و تسهیلاتی خود را گرفته است

داعش دامن کشورهای حامی مالی و تسهیلاتی خود را گرفته است

امام جمعه بروجرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان بروجرد، اظهار داشت: دولت به‌جای پرداخت تسهیلات 25 میلیونی خودرو که تورم شدید در کشور به وجود آورده است شرایط اعطای تسهیلات ازدواج جوانان را تسریع کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی با اشاره به اعطاء 25 میلیون تومانی خرید خودرو توسط دولت در هفته گذشته، افزود: طرح دولت توسط بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای مقابله با روند اقتصادی و به‌منظور رونق بخشی به بازار خودرو در روزهای اخیر به اجرا درآمد.

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: طرح اعطاء تسهیلات به خریداران خودرو به‌منظور خروج از رکود که برای فرار دولت از فشارهای شدید صاحبان صنایع خودروسازی به اجرا درآمد به ‌رغم رونق بخشی به بازار خودرو داخلی که به برکت آن موفق به فروش 100 هزار خودرو باقی‌مانده در انبارهای آن‌ها شد، بانک مرکزی با اجرای این طرح زیر بار فشار مالی و اعتباری سنگینی رفته است که آثار تورمی آن در آینده مشخص می‌شود.

وی با اشاره به انتقادات فراوان اجرای این طرح در کشور، بیان کرد: جوانان بسیاری در آستانه ازدواج قرار دارد که برای دریافت تسهیلات ناچیز ازدواج مدت‌ها در نوبت قرار دارند و نمی‌توانند به‌راحتی این تسهیلات را دریافت کنند چراکه دولت اعتباری برای پرداخت این تسهیلات قرار نداده است.

ترابی با انتقاد از پرداخت تسهیلات نجومی به خریداران خودرو در شرایطی آسان و سریع، تصریح کرد: در چنین شرایطی که تسهیلات ازدواج جوانان با سخت‌ترین شرایط پرداخت می‌شود، دولت اقدام به پرداخت تسهیلات نجومی به خریداران خودرو می‌کند آن‌هم بدون در نظر گرفتن اولویت‌های مهم پیش رو که می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را مرتفع کند.

وی با اشاره به حمله تروریستی اخیر گروهک تروریستی تکفیری داعش به فرانسه، خاطرنشان کرد: تروریست‌های داعش در هفت عملیات هم‌زمان 130 نفر از فرانسوی‌ها را کشته و 200 نفر دیگر را مجروح کردند.

امام‌جمعه بروجرد بابیان اینکه حمله تروریستی داعش موجی از اضطراب و وحشت را در اروپا به وجود آورده است، گفت: فرانسوی‌ها در یک شوک بزرگ فرورفته و ترس و وحشت سراسر این کشور را فراگرفته به‌گونه‌ای که دولت این کشور اعلام حکومت‌نظامی کرده است و بلافاصله تروریست‌های داعش مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفتند.

وی با اشاره به اینکه داعش و دیگر گروهک‌های تروریستی زاییده این کشورها هستند، اظهار داشت: داعش موردحمایت این کشورها ازنظر مالی و تسلیحاتی بوده است و امروز این تروریست وحشی دامن خود آن‌ها را گرفته است.

ترابی با اشاره به‌پیش بینی مقام معظم رهبری در راستای حمایت از داعش، افزود: مقام معظم رهبری بارها خطر داعش را به حامیان آن گوشزد کرده و فرمودند: «کسانی که باد می‌کارند، طوفان درو می‌کنند» این آتش امروز دامن آن‌ها را فراگرفته به‌گونه‌ای که امروز قربانیان حمله تروریستی داعش درواقع قربانیان سیاست‌های غلط دولت فرانسه هستند و آن‌ها به‌وضوح شاهد نتیجه حمایت‌های خود از این گروهک تروریستی هستند.

وی با اشاره به سیاست‌های دوگانه غرب در مورد تروریست‌ها، عنوان کرد: تروریسم به هر شکل آن مذموم و محکوم است و تروریست‌ها مورد نفرت افکار عمومی هستند اما بدتر از تروریسم خط‌کشی میان تروریست‌ها و تقسیم‌بندی آن‌ها به تروریست خوب و بد است.

امام جمعه بروجرد بابیان اینکه از دیدگاه غرب تروریست خوب حامی اهداف آن‌ها در منطقه هستند، بیان کرد: تروریست بد از این دیدگاه کسانی هستند که نمی‌دانند کجا را باید مورد هدف خود قرار دهند بنابراین هنگامی‌که حادثه وحشتناک پاریس رخ داد و تعدادی از مردم این کشور در جریان این حملات تروریستی کشته شدند، موجی از اعلام محکومیت در سراسر دنیا به وجود آمد و سران تمامی کشورها و مجامع جهانی و بین‌المللی همگی به‌طور سریع و صریح این حادثه را محکوم کرده و با قربانیان حادثه ابراز همدردی کردند به‌گونه‌ای که وانمود کردند جامعه جهانی داغدار این فاجعه شده است.

وی با اشاره به حملات تروریستی داعش در شهر زاویه بیروت، تصریح کرد: بر اثر این اقدام تروریستی داعش که درست 48 ساعت پیش از حوادث پاریس به وقع پیوست، تعداد زیادی از زنان، مردان و کودکان بی‌دفاع لبنان به شهادت رسیدند اما پس‌ازاین جنایت وحشیانه موج محکومیت در دنیا به وجود نیامد که خود نشان‌دهنده مرزبندی غرب در مواجهه با پدیده شوم تروریست پروری است.

ترابی این احتمال را که حوادث اخیر همچون حادثه 11 سپتامبر آمریکا یک حادثه خودساخته از سوی غرب بوده است رد نکرده و خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد این حادثه نیز همچون حادثه 11 سپتامبر که در آن آمریکا خود برج‌های دوقلو را به بهانه لشکر کشی به افغانستان هدف قرارداد تا به نفع خود از این جنایت بهره‌برداری کند، این حادثه نیز ساخته دست آمریکا و غرب باشد.