رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

دام‌های عشایر استان لرستان علیه ۴ بیماری واکسینه می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دام‌های عشایر استان لرستان علیه ۴ بیماری واکسینه می‌شود

دام‌های عشایر استان لرستان علیه ۴ بیماری واکسینه می‌شود

مدیرکل امور عشایری استان لرستان گفت: دام‌های عشایر استان لرستان علیه بیماری تب مالت، تب برفکی، PPR و آبله واکسینه می‌شود.

حاجی مراد بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد از واکسیناسیون دام عشایر در استان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه دام تمام سرمایه عشایر به شمار می‌رود با همکاری دامپزشکی استان تمام دام عشایری که در منطقه قشلاق هستند علیه چهار بیماری واکسینه می‌شود.

وی بابیان اینکه دام عشایر استان به‌صورت رایگان علیه بیماری تب مالت، تب برفکی، PPR و آبله واکسینه می‌شود افزود: واکسیناسیون وام عشایر از دی‌ماه آغازشده و در حال حاضر نیز واکسیناسیون دام عشایر ادامه دارد.

مدیرکل امور عشایری استان لرستان عنوان کرد: بیماری بروسلوز و تب مالت در بین عشایر وجود دارد که باید در راستای پیشگیری و واکسیناسیون دام اقدام کرد.

وی در راستای ساماندهی و اسکان عشایر استان بیان کرد: اسکان عشایر استان به‌صورت خودجوش و داوطلبانه است بنابراین برای ساماندهی عشایر باید حداقل 15 خانوار و پروانه چرا داشته باشند تا اسکان داده شوند اما باید مسائل زیست‌محیطی و منابع طبیعی لحاظ شود تا مشکلی ایجاد نشود.

بیرانوند تصریح کرد: در حال حاضر 20 خانوار در خرم‌آباد، حدود 20 خانوار در ازنا و 30 خانوار در الیگودرز اسکان داده‌شده است که اقداماتی ازجمله آب‌رسانی نیز برای آن‌ها انجام‌شده است.