جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

دانشکده علوم قرآنی لرستان منحل نمی‌شود/لزوم تقویت مراکزآموزش عالی - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشکده علوم قرآنی لرستان منحل نمی‌شود/لزوم تقویت مراکزآموزش عالی

دانشکده علوم قرآنی لرستان منحل نمی‌شود/لزوم تقویت مراکزآموزش عالی

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: دانشکده علوم قرآنی لرستان به هیچ وجه منحل نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیداحمد میرعمادی ظهر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده علوم و معارف قرآنی لرستان اظهار داشت: همانگونه که روز دانشجو خدمت شما دانشجویان عرض کردم این دانشکده به هیچ وجه منحل نخواهد شد و امیدواریم از امروز فصل جدیدی از حرکت آموزشی، پژوهشی، علمی و فرهنگی دانشکده را شاهد باشیم.

وی عنوان کرد: بر اساس یک آیه و حدیث متواتر و مسلم، خدای متعال و معصومین(علیهم السلام) تمسک به قرآن، ولایت و نماز را مایه نجات و سعادتمندی بشر دانسته اند.

قرآن سند هدایت بشریت، طریق راهنما، آموزنده و مسیر الی الله است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه قرآن سند هدایت بشریت، طریق راهنما و آموزنده و مسیر الی الله است، خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) با این کتاب تمدن عظیم اسلامی را پایه گذاری و حکومت اسلامی را در جامعه پایه ریزی کرد و در زمان ظهور امام زمان(عج) قرآن تنها منبع اداره زندگی بشر در ابعاد گوناگون است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تنها نسخه حیات بخش بشریت به دنیا معرفی شده است، تصریح کرد: هجمه ها به سمت جمهوری اسلامی ایران به این دلیل است که پیام قرآن را دنیا معرفی کرده و آنها به دنبال اسلام هراسی و اهانت به قرآن هستند.

وی با بیان اینکه امروز همه سیاست مداران مادی غرب گرا اعتراف می کنند که تا قرآن وجود دارد نمی توان به ایران سلطه پیدا کرد، افزود: شرکت های غربی، ضد قرآن و برای تحریف و اهانت به قرآن سرمایه گذاری می کنند تا از قرآن تقدس زدایی کنند و جایگاه والایی بین مسلمانان نداشته باشد.

جدایی از قرآن ریشه همه انحرافات فکری و اعتقادی

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: تمام جنجال غرب علیه ایران اسلامی و مسلمانان این است که حاکمیت قرآن رخ ندهد و این باعث وحشت آنها شده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه قانون جمهوری اسلامی ایران بر اساس قرآن و تعالیم قرآنی است، یادآور شد: این شیفتگی ها به قرآن و دو نامه مقام معظم رهبری به جوانان آمریکا و اروپا که در آن از جوانان خواستند بدون توجه به هیاهو به دنبال حقیقت بوده و قرآن را مطالعه کنند غربی ها را نگران و به وحشت انداخته است.

وی جدایی گرفتن از قرآن و عترت را ریشه تمام انحرافات فکری، عقیدتی و سیاسی دانست و عنوان کرد: بزرگترین مشکل جهان غرب و بحران معنویت، محبت و معرفت در غرب ریشه در نبود قرآن و ولایت دارد.

لزوم تقویت مراکز آموزش عالی قرآنی

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآنی را پرچمداران قرآن دانست و ادامه داد: رسالت این دانشجویان بسیار سنگین است و باید به هیچ موضوعی نیندیشیده و فقط درس بخوانید.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه لرستان استان ولایت مدار بوده و مراجع بزرگ مانند مرحوم آیت الله العظمی بروجردی این استان را پشتوانه خود تلقی کرده اند، تصریح کرد: این مردم همواره از مسائل دینی و معنوی همچون حوزه های علمیه و ... استقبال کردند.

وی بر تقویت هرچه بیشتر مراکز آموزش عالی و نیروهای قرآنی و معنوی تاکید کرد و افزود: هزینه کردن در این راستا بی جهت نبود و تبدیل به سرمایه خواهد شد.