رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

دانشگاه‌های استان لرستان به گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی بپردازند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه‌های استان لرستان به گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی بپردازند

دانشگاه‌های استان لرستان به گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی بپردازند

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین مطالبه مقام معظم رهبری است و ضرورت دارد دانشگاه‌ها به‌ صورت اصولی و علمی به گفتمان سازی این شعار بپردازند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر روز دوشنبه در شورای مرکزی برنامه‌ریزی هشتمین همایش ملی سیره علوی اظهارداشت: برگزاری همایش ملی سیره علوی افتخاری بزرگ برای دانشگاه‌های لرستان است.

وی با اشاره به‌ ضرورت گفتمان سازی شعار (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) افزود:هشتمین همایش ملی سیره علوی با رویکرد  سیره اقتصادی امام علی(ع) و اقتصاد در حکومت امیرالمؤمنین (ع) برگزار می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: ابتکار و خلاقیت دانشگاه‌های لرستان در برگزاری سالانه همایش ملی سیره علوی حرکتی ارزنده است که می‌تواند الگو قرار گیرد.

وی با اشاره به پرداختن به مبحث  اقتصاد در سیره علوی در همایش‌های قبلی تأکید کرد: اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین مطالبه مقام معظم رهبری است و ضرورت دارد تا دانشگاه‌ها به‌ صورت اصولی و علمی به گفتمان سازی این شعار بپردازند.

آیت‌الله میرعمادی هدف از برگزاری هشتمین همایش ملی سیره علوی را  تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ارائه راهکارهای لازم برای عملی کردن  این سیاست دانست و گفت: دانشگاه‌ها  باید به‌ عنوان قشر تحصیل‌کرده در قالب ایده‌های کاربردی، مطالبه خود را از مسئولان برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ارائه دهند.

وی بهترین الگو برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی را سیره حکومتی  و اقتصادی امام علی(ع) دانست و عنوان کرد: واکاوی این سیره می‌تواند برای کشور ما  نجات‌دهنده و امیدبخش باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به ثمرات نوع نگاه اقتصادی امیرالمؤمنین (ع)  اشاره  و بیان کرد: ما معتقدیم که آن حضرت معصوم بوده و عملش مصون از خطا و اشتباه است و الگو گیری از نگاه اقتصادی امام علی (ع) درعین‌حال که مسیر درست را تبیین می‌کند، راهکار عملیاتی و اجرایی را هم به مسئولان ارائه کرده و برای آن‌ها راهگشا دلگرم‌کننده است.

وی تصریح کرد: الگو گیری از سیره اقتصادی امیر المومنین (ع)  برای تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار کارساز و موثر است.

آیت‌الله میرعمادی به برگزاری مطلوب هفت همایش سیره علوی توسط دانشگاه‌های استان لرستان اشاره اظهارداشت: هشتمین همایش ملی سیره علوی هم در شأن نام و جایگاه والای مولی‌الموحدین علی (ع) مطلوب برگزار شود.

به گزارش تسنیم، پس از بحث و تبادل‌نظر روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، دانشگاه جامع علی کاربردی مسئولیت برگزاری هشتمین همایش ملی سیره علوی را با محوریت بنیاد بین‌المللی غدیر لرستان و همکاری دیگر دانشگاه‌ها را بر عهده گرفت.