جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

دانشگاه لرستان آماده انجام کارهای پژوهشی در حوزه پیشگیری از مواد مخدر است - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه لرستان آماده انجام کارهای پژوهشی در حوزه پیشگیری از مواد مخدر است

دانشگاه لرستان آماده انجام کارهای پژوهشی در حوزه پیشگیری از مواد مخدر است

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه دانشگاه می‌تواند در پیشگیری از اعتیاد نقش موثری داشته باشد، گفت:دانشگاه لرستان برای انجام کارهای پژوهشی حوزه پیشگیری از مواد مخدر آمادگی دارد تا نقش آفرینی کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، خسرو عزیزی عصر روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان که در سالن جلسات فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) برگزار شد اظهارداشت: دانشگاه بر اساس نقش تربیتی که دارد می‌تواند در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر نقش موثری داشته باشد.

وی افزود: تاکنون در بحث پیشگیری از اعتیاد با همکاری استانداری، جهاد دانشگاهی و ستاد شورای مبارزه با مواد مخدر کارگاه‌های آموزشی تخصصی توسط مرکز مشاوره  حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه برگزار شده است.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه کلاس‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد تقریباً ماهی یک بار برگزار می‌شود، عنوان کرد: با برگزاری این آموزش‌ها بین 200 تا 300 دانشجو در  این دوره‌ها شرکت می‌کنند.

وی بیان کرد: واقعیت امر این است که ارزیابی‌های معاونت دانشجویی وزارت علوم اعتیاد را در دانشگاه‌ها یک معظل شناسایی کرده است و در واقع این زنگ خطر در قشر دانشجو نیز وجود دارد چرا که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که 23 درصد قشر دانشجویی گرایش به مصرف مواد مخدر دارد.

عزیزی تصریح کرد: سیاست وزارت علوم  بر این است که پژوهش‌ها تقاضا محور  باشند که بر این اساس هئیت‌های علمی زمانی می‌توانند از امتیاز یک کار پژوهشی نتیجه بگیرندکه پژوهش در رابطه با معضلی از جامعه باشد پس چه بهتر که حل این معضل اعتیاد باشد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه لرستان آمادگی دارد تا در بحث کارهای پژوهشی حوزه پیشگیری از مواد مخدر نقش آفرینی کند.