رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

دانشگاه لرستان با کمبود فضای آموزشی-فرهنگی رو‌به‌رو است - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه لرستان با کمبود فضای آموزشی-فرهنگی رو‌به‌رو است

دانشگاه لرستان با کمبود فضای آموزشی-فرهنگی رو‌به‌رو است

معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان گفت: متأسفانه در دانشگاه لرستان به لحاظ جابه‌جایی قبلی، سرانه فضای ما کمتر از استاندارد کشوری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد جعفری شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استاندارد سالن کشور برای دانشجویان علوم انسانی 10 متر، علوم پایه 12 متر، کشاورزی و دامپزشکی 17 متر و فنی مهندسی 14 متر است.

وی افزود: ما میانگین حدود 6.9 دهم متر سالن برای دانشجو داریم در حالی‌که میانگین کشوری همه دانشگاه‌ها حداقل 10 متر را دارند.

معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان در رابطه با اراضی داده‌شده به مسکن مهر، بیان کرد: بحث حدود 5 سال قبل بخشی از اراضی دانشگاه را به مسکن مهر دادند که 15 و نیم هکتار از اراضی که به مسکن مهر واگذارشده سند آن به دانشگاه منتقل نشده و با توجه به جلساتی که با استاندار داشتیم بنا شد این مقدار بازگردانده شده و اجازه انتقال سند به دانشگاه داده شود و با همین امیدبخشی از کلنگ‌زنی سازمان مرکزی نیز از این 15 و نیم هکتار است.

وی در رابطه با کتابخانه مرکزی دانشگاه لرستان، عنوان کرد: کتابخانه مرکزی دانشگاه بااعتباری بیش از 3 میلیارد و 700 میلیون تومان در 5 طبقه متشکل از چهار سالن بزرگ مراکز رشد، سالن نشریات، بخش سمعی بصری و یک مجتمع کامل و بخش‌های وابسته به معاونت پژوهشی در این ساختمان قرار می‌گیرند.

جعفری تصریح کرد: کتابخانه‌های دانشگاه لرستان به شکل دانشکده‌ای هستند که با افتتاح کتابخانه مرکزی دیگر کتابخانه‌ها تجمیع می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در دانشگاه لرستان به لحاظ جابه‌جایی قبلی که در کنار قلعه بود سرانه فضای ما کمتر از استاندارد کشوری است.