جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

دانشگاه لرستان محصول فناوران را تا مرحله تجاری‌سازی حمایت می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه لرستان محصول فناوران را تا مرحله تجاری‌سازی حمایت می‌کند

دانشگاه لرستان محصول فناوران را تا مرحله تجاری‌سازی حمایت می‌کند

رئیس دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه لرستان تا مرحله تجاری‌سازی محصول فناوران آنها را حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، خسرو عزیزی در نشست پژوهشگران، شرکت‌های دانش بنیان و مدیران بانک‌ها با استاندار لرستان که در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار داشت: اعلام آمادگی می‌کنیم که دانشگاه لرستان در راستای ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان سهیم باشد.

وی با بیان اینکه مرکزشتاب‌دهی در دانشگاه لرستان ایجاد شده است، افزود: اکنون در دانشگاه لرستان با همکاری پارک فناوری استان یک مرکز رشد واحدهای فناور ایجاد شده که جزء تعهدات اقتصاد مقاومتی است.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه دانشگاه لرستان تا مرحله تجاری‌سازی محصول فناوران آنها را حمایت می‌کند، عنوان کرد: اعلام می‌کنیم افراد فناور به دانشگاه لرستان آمده و از امکانات این دانشگاه استفاده کنند.

وی ضمن تأکید بر اینکه دانشگاه لرستان پشتیبان واحدهای فناور است، تصریح کرد: پیگیری‌هایی برای راه‌اندازی مرکز تحقیقات بلوط انجام و مقدمات آن ایجاد شده و سازمان محیط زیست متولی امر در راستای پیگیری‌های لازم است.

عزیزی بیان کرد: در این راستا دانشگاه لرستان آمادگی کامل دارد ساختمانی را با امکانات لازم در اختیار این موضوع قرار دهد و حتی حاضر هستیم هیئت علمی پژوهشی نیز برای آن جذب شود که می‌تواند منجر به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی شود.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اقداماتی که در دانشگاه لرستان انجام شده توجه ویژه به آزمایشگاه‌های مرکزی است، خاطرنشان کرد: اکنون در دانشگاه لرستان دو آزمایشگاه مرکزی ایجاد شده که در آن‌ها تجهیزات بسیار پیشرفته‌ای مستقر است.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشکده کشاورزی در حال راه‌اندازی است، اظهار داشت: درصورتی که فناوران کمک کنند، می‌توان تا پایان تعهد اقتصاد مقاومتی حدود 10 تا 12 شرکت دانش‌بنیان در این زمینه ایجاد کرد.