رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

دانشگاه پیام نور، نماد توسعه عدالت آموزشی در کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه پیام نور، نماد توسعه عدالت آموزشی در کشور است

دانشگاه پیام نور، نماد توسعه عدالت آموزشی در کشور است

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، الهیار ملکشاهی در دیدار با رئیس و مدیران ستادی دانشگاه پیام نور لرستان، اظهار کرد: اقدامات دانشگاه پیام‎نور موجب شده تا این دانشگاه را به نماد توسعه عدالت آموزشی در کشور تبدیل کند.

وی اظهار کرد: دانشگاه پیام نور به عنوان مولود انقلاب با شعار آموزش برای همه، همه‌جا و همه وقت به خوبی توانسته است که با کمترین هزینه و بهترین کیفیت آموزشی امکان تحصیل در مقاطع مختلف به ویژه تحصیلات تکمیلی را در محروم‌ترین مناطق کشور فراهم کند.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: کسب موفقیت‌های چشمگیر این دانشگاه در سال‌های اخیر ازجمله احراز رتبه یک کیفیت آموزشی در عرض یابی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و همچنین پذیرش رتبه‌های برتر در تحصیلات تکمیلی توسط دانش‌آموختگان این دانشگاه نشان از توانمندی این دانشگاه در توسعه آموزش عالی کشور دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان نیز در این دیدار گفت: با عنایت به تحولات و الزامات دنیای امروز، نقش دانشگاه‌ها در توسعه منابع انسانی و ارتقای سطح علمی و فرهنگی جامعه، نقشی بی‌بدیل است، لذا حل مشکلات و کمک به توسعه دانشگاه‌ها ضروری است.

دکتر منوچهر ططری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور کتاب محور است که بر همین اساس منابع درسی آن توسط برجسته‌ترین اساتید کشور تالیف شده که علاوه بر دانشجویان این دانشگاه به عنوان منبع درسی بسیاری از دانشگاه‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. که این امر موجب بالا بردن سطح کیفیت علمی و آموزشی دانشگاه پیام نور شده است. کسب رتبه یک آموزشی در کشور شاهد این مدعاست.

وی اظهارکرد: دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور با داشتن حدود 700 هزار دانشجو توانسته است در راستای توسعه عدالت آموزشی در جای جای ایران برای فرزندان این مرز و بوم زمینه تحصیل آسان و با کیفیت را با کمترین هزینه فراهم کند که آن را برای خود افتخاری بزرگ می‌دانیم.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان تصریح کرد: همانطور که معاون محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاهیام نور کشور جناب آقای دکتر فراهانی نیز اخیرا اظهار داشتند، به هیچ قیمتی حاضر نیستیم مدرک دانشگاه پیام نور را خدشه‌دار کنیم چراکه بسیاری از مردم و کارکنان دولت در این دانشگاه دانش آموخته شده‌اند و این بسیار ارزشمند است لذا پیشنهاداتی از قبیل تقلیل منابع درسی به بیست تا سی صفحه جزوه را کاملا مردود می‌دانیم.

ططری ضمن قدر دانی از همکاری و پشتیبانی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه پیام نور خواستار حمایت در جذب منابع جهت ارتقاء سطح آموزشی دانشگاه، توسعه رشته‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین تبدیل سه واحد کوهدشت، نورآباد و دورود به مرکز دانشگاهی شد.