جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

دانه پاشی برای پرندگان وحشی در طبیعت برفی بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

دانه پاشی برای پرندگان وحشی در طبیعت برفی بروجرد

دانه پاشی برای پرندگان وحشی در طبیعت برفی بروجرد

در پی بارش برف و در دسترس نبودن غذا برای پرندگان وحشی در بروجرد، دوستداران طبیعت به همت محیط زیست این شهرستان اقدام به دانه پاشی در طبیعت کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز لرستان؛ رئیس حفاظت محیط زیست بروجرد گفت: در پی بارش رحمت الهی، پوشیده شدن سطح زمین از برف و در دسترس نبود غذا برای پرندگان بومی و مهاجر، امروز دوستداران طبیعت و کارکنان محیط زیست این شهرستان با حضور در روستاهای شمال بروجرد اقدام به پاشیدن دانه برای پرندگان کردند.

مصطفی مصطفیوند با بیان اینکه پرندگان در فصل سرما بیش از وحوش دیگر آسیب پذیر هستند افزود: پرندگان این روزها نیازمند کمک و حمایت بیشتر مردم برای سپری کردن سرمای زمستان هستند.

وی گفت: محیط زیست بروجرد با کمک دوستداران طبیعت از ابتدای فصل زمستان تا کنون در چند مرحله با تهیه بذر و خوراک طیور از پرندگان بومی و مهاجر که نیاز به حمایت داشتهاند، پذیرایی کرده است.

مصطفیوند با بیان اینکه در روزهای سرد و برفی انواع جانوران بیشتر به سمت روستاها و شهرکهای اطراف میآیند تا بتوانند از پس مانده های استفاده کنند گفت: با کمی پس مانده غذا و خردههای نان میتوان فرصت دوباره زندگی را به جانوران و پرندگان هدیه داد و به آنها کمک کرد که سرمای زمستان را سپری کنند.

رییس حفاظت محیط زیست بروجرد افزود: پرندگان کوچک و ضعیف علاوه بر غذا برای سرپناه مناسب به گوشهای از ساختمانها پناه میبرند که از شهروندان انتظار میرود که در این مدت کوتاه از پرندگان کوچک محافظت نمایند.