رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر: بیش از 100 کلینیک درمانی در لرستان وجود دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر: بیش از 100 کلینیک درمانی در لرستان وجود دارد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر: بیش از 100 کلینیک درمانی در لرستان وجود دارد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: بیش از 100 کلینیک درمانی در استان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، آقامیرزایی در جمع خبرنگاران بیان کرد: بیش از 100 کلینیک درمانی در استان وجود دارد که درمانهای متناسب را با توجه به نوع مواد مخدر انجام میدهند.

وی با بیان اینکه مسئلهای که وجود دارد این است که درمان میتلایان به استعمال مواد مخدر باید در مسیر خودش انجام شود، تصریح کرد: هر مواد مخدری داروی خاص خود را دارد از این رو کسی که معتاد به تریاک و هروئین است باید با مراجعه به کلینیکهای ترک اعتیاد آرام آرام با مصرف متادون ترک را  شروع کند اما کسی که شیشه مصرف کرده است، به هیچ وجه هیچ داروی مخدر را نباید مصرف کند چرا که باید روان درمانی شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان ادامه داد: مشکل ما این است که افراد برای ترک به مراکز غیرمجاز مانند عطاریها و سیگار فروشیها مراجعه میکنند و آنها هم با ارائه راهنمایی نامناسب فرد معتاد را به مسیری هدایت میکنند که اگر میخواهد از مصرف شیشه نجات پیدا کند، وقتی به خود می آید به متادون معتاد شده است.

آقامیرزایی با تاکید بر اینکه مسیر درمان باید درست انتخاب شود، گفت: این آمادگی وجود دارد که برای پیشگیری از مواد مخدر بهترین مربیان را در اختیار متقاضیان قرار دهیم.