جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

درآمد شهرداری بروجرد از سقف تعیین شده کمتر است - نمایش محتوای خبر

 

 

درآمد شهرداری بروجرد از سقف تعیین شده کمتر است

درآمد شهرداری بروجرد از سقف تعیین شده کمتر است

شهردار بروجرد گفت: درآمد شهرداری بروجرد در یک ماه اخیر ۸۰۰ میلیون تومان بوده که این میزان کمتر از بودجه تعریف شده برای این نهاد است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، منوچهر یوسفی در دیدار با کارکنان و کارگران شهرداری این شهرستان به مناسبت هفته گرامیداشت کارگر، اظهار داشت: درآمد یک ماهه شهرداری براساس بودجه شش میلیارد تومان است که چهار میلیارد تومان آن صرف حقوق کارکنان و مابقی در امور خدماتی هزینه می‌شود، حال آن‌که درآمد یک ماهه اخیر شهرداری بروجرد تنها 800 میلیون تومان بوده است.

وی با اشاره به لزوم رفع مشکلات کارکنان شهرداری بروجرد، افزود: شهرداری از جمله مهم‌ترین نهادهایی است که بیش از 90 درصد کارکنان آن را کارگران تشکیل می‌دهد بنابراین به عنوان یک نهاد کارگرپذیر در کشور موظف به رعایت حقوق برابر کارگران مطابق قانون کار است.

شهردار بروجرد با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌های کارگران این نهاد در سال گذشته، عنوان کرد: خریداری و کاشت بیش از 20 میلیون بوته گل، آسفالت و روسازی 11 کیلومتر از محور کمربندی بروجرد و نصب 72 هزار قطعه بلوک سیمانی برای جدول‌کشی در ورودی شهرستان بروجرد به اراک تنها بخشی از فعالیت‌های مستمر شهرداری بروجرد در راستای زیباسازی شهر و پیرامون آن است.

وی ضمن تأکید بر رونق بخشی اقتصادی به شهرستان بروجرد، تصریح کرد: لازمه این مهم زیباسازی ورودی‌های شهر است چرا‌که بروجرد پیشانی استان بوده و زیباسازی آن هزینه سنگینی بر دوش شهرداری نهاده است که بیش از 400 کارگر و کارشناس زیباسازی در اسفندماه و ایام تعطیلات شبانه‌روز مشغول فعالیت در این زمینه بوده‌اند.

یوسفی با اشاره به این‌که بیش از 127 نفر از کارگران شهرداری بروجرد در آستانه بازنشستگی هستند، خاطر‌نشان کرد: این تعداد از کارگران شهرداری بروجرد با توجه به عدم توانایی شهرداری در پرداخت سهم حق بیمه آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند بازنشسته شوند.

وی بیان کرد: برای این‌که این تعداد از کارگران بتوانند بازنشسته شوند نزدیک به هفت میلیارد تومان اعتبار لازم است تا بتوان حق چهار درصد بیمه ان‌ها را به تأمین اجتماعی پرداخت کرد و این افراد به زودی بازنشسته شوند.

شهردار بروجرد مجموعه اقدامات عمرانی و خدماتی این نهاد را رضایت‌بخش دانست و گفت: با وجود اعتبارات مالی کمی که در حوزه‌های عمرانی و خدماتی در این شهرستان وجود دارد اما کارکنان این نهاد توانسته‌اند رضایت شهروندان را در راستای خدمت‌رسانی بهینه به دست آورند.