رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۸

درب حرم امام حسن عسکری (ع) در لرستان ساخته می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

درب حرم امام حسن عسکری (ع) در لرستان ساخته می‌شود

درب حرم امام حسن عسکری (ع) در لرستان ساخته می‌شود

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان گفت: ساخت درب حرم امام حسن عسکری (ع) و ورودی سرداب غیبت امام زمان (ع) به‌زودی در لرستان انجام می‌شود.

اصغر حقی پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: ساخت درب حرم امام حسن عسگری (ع) و ورودی سرداب غیبت امام زمان (ع) به‌زودی در لرستان انجام می‌شود.

وی در رابطه با موادی که در این درب به کار می‌رود، افزود: چوب موردنظر برای این درب چوب ساج است که دارای مقاومت 500 ساله بوده و از کشور برمه تهیه می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان با اشاره به اینکه میزان دو کیلو طلا نیز در این درب به کار می‌رود، بیان کرد: به دلیل وجود نقوش برجسته و معنی‌دار در این درب، نیازمند قلم‌زن‌های ماهر و کارکشته بودیم که در استان متأسفانه قلم‌زن مناسب با شرایط ما پیدا نشد. یک اکیپ متشکل از هشت نفر از استان اصفهان برای این کار در نظر گرفته‌شده است.

حقی پور تصریح کرد: کارگاه در حسینیه ثارالله سپاه خرم‌آباد مشخص و تجهیز شده و در اواخر اردیبهشت طی یک مراسم افتتاحیه علنی کارگاه فعالیت این پروژه آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برآورد مبلغی که برای ساخت این درب در نظر گرفته‌شده، حدود 800 میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: این کار حدود شش ماه به پایان می‌رسد و ساخت آن با استفاده از نذورات مردمی انجام می‌شود.