جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

درخشش شبکه افلاک در جشنواره حقیقت - نمایش محتوای خبر

 

 

درخشش شبکه افلاک در جشنواره حقیقت

درخشش شبکه افلاک در جشنواره حقیقت

جایزة کارگردانی بهترین فیلم مستند نیمه بلند جشنواره حقیقت به فیلم راه بی عبور از تولیدات صدا و سیمای لرستان اختصاص یافت. به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای لرستان تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه ویژه به محمدرضا حافظی برای کارگردانی فیلم مستند راه بی عبور تعلق گرفت.

این فیلم 37 دقیقه ای تولید سال 1394 شبکه افلاک است و در اولین نمایش عمومی، بخش مسابقه ملی مستندهای نیمه بلند جشنواره سینما حقیقت روی پرده می رود.

مستند راه بی عبور در سه بخش مسابقه جشنواره حقیقت کاندیدای دریافت جایزه شد. در بخش بهترین کارگردانی، در بخش بهترین تصویربرداری و بهترین فیلم که با نظر اعضای هیأت داوران تندیس بهترین کارگردانی فیلم مستند نیمه بلند به آقای محمدرضا حافظی رسید.

راه بی عبور از بین 74 فیلم مستند راه یافته به بخش مسابقه ملی جشنواره حقیقت، به همراه 4 اثر دیگر نامزد دریافت این جایزه شد که با پشت سرگذاشتن رقبای خود این جایزه ارزشمند را کسب نمود.

این فیلم درباره معلم فداکاری به نام عزیزی است که حضورش در یک منطقه صعب العبور استان لرستان باعث تغییرات بزرگی می شود.

پژوهشگر، نویسنده، تصویربردار، کارگردان و تهیه کننده این فیلم محمدرضا حافظی است. مجید بلوری (صدابردار)، محسن کردستانی(صداگذار و تدوینگر)، عزیز محمدی(گوینده)، مراد محمدپور (عکاس) و امین ساکی (دستیار کارگردان) نیز از دیگر عوامل تولید این فیلم مستند هستند.