رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

درخواست شهرداری برای افزایش ۱۵ میلیارد ریالی هزینه تکمیل ترمینال خرم‌آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

درخواست شهرداری برای افزایش ۱۵ میلیارد ریالی هزینه تکمیل ترمینال خرم‌آباد

درخواست شهرداری برای افزایش ۱۵ میلیارد ریالی هزینه تکمیل ترمینال خرم‌آباد

عضو شورای شهر خرم‌آباد گفت: شهرداری نامه‌ای مبنی بر افزایش ۱۵ میلیارد ریالی بودجه پایانه شهر خرم‌آباد داده و شورای چهارم خرم‌آباد در مقابل کار انجام شده قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عبدالله عزیزپور ظهر در جلسه جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر که در در محل سالن جلسات این شورا برگزار شد، به نحوه پرداخت از ماده 17 شهرداری اعتراض کرد و اظهار داشت: علاوه بر وجود 400 هیئت مذهبی در خرم‌آباد، مراکزی نیازمند کمک ماده 17 شهرداری فراوان هستند و این پرداخت‌ها باید طبق اصول خاص باشد که تبعیضی در پرداخت‌ها ایجاد نشود.

وی افزود: هر مرکزی به کمک ماده 17 شهرداری نیاز دارد باید از بالاترین مقام شهرستان خود نامه تأییدیه نیازش را بیاورد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر خرم‌آباد در رابطه با نامه شهرداری مبنی بر افزایش 1.5 میلیارد تومانی بودجه پایانه شهر خرم‌آباد عنوان کرد: شورای چهارم خرم‌آباد در مقابل کار انجام شده قرار گرفت و نمی‌توانیم پروژه با این هزینه‌ها را به دلیل مبالغ کمتر تعطیل کرده و مطالبه مردم روی زمین بماند.

وی بیان کرد: برخی هنوز کار ترمینال به پایان نرسیده به مکان آن معترض هستند حرف ما این است که وقتی کار انجام و هزینه زیادی صرف شده باید به پایان برسد تا مشکل مردم حل شود.

عزیزپور با اشاره به اینکه در این جلسه با پرداخت پنج میلیون تومان به فرهنگی آموزش و پرورش موافقت شد، گفت: این مبلغ کمک هزینه‌ای برای ساخت کلیپ برای شبکه افق بود که در شبکه‌های سراسری هم پخش شده است.

وی با بیان اینکه با پرداخت 100 هزار تومان به هر خانواده از 94 خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان شهرداری به مناسبت روز جانباز موافقت شد، تصریح کرد: در این جلسه شهرداری درخواست دو وام 10 میلیارد تومانی یکی برای پروژه‌های نیمه تمام و آغاز پروژه‌های جدید و دیگری برای ساخت و تجهیز کارگاه برای چهار پروژه قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در خرم‌آباد داشته است که با توجه به بالا بودن مبلغ وام‌ها، شورا از شهرداری خواسته که ریز مخارج این دو وام 10 میلیارد تومانی را اعدام کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با اشاره به اینکه با دریافت وام 400 میلیون تومانی برای تکمیل ساختمان سازمان پارک‌ها و فضای سبز خرم‌آباد موافقت شد، خاطرنشان کرد: در این جلسه با پرداخت پنج میلیون تومان به کشاورز خسارت دیده در عملیات احداث پارک محدوده پل شاپوری نیز موافقت شد.

سعید اسداللهی، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری خرم‌آباد در این جلسه ضمن توضیح در مورد درخواست وام 400 میلیون تومانی این سازمان، اظهار داشت: طی چهار ماه اخیر با 200 میلیون تومان از محل درآمدهای خود سازمان ستون‌های ساختمان را نصب کرده‌ایم.

وی افزود: با توجه به اینکه سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری چندان درآمدزا نیست توان تقبل تمام هزینه‌های این پروژه را نداریم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری خرم‌آباد با بیان اینکه این سازمان ماهانه 2.5 میلیون تومان اجاره ساختمان می‌دهد، عنوان کرد: تاکنون چهار بار اسباب‌کشی کردیم و در هر بار حدود 40 میلیون تومان خسارت (شکستن کامپیوتر و وسایل) را متحمل شده‌ایم در شرایطی که ساختمانی که در آن ساکن هستیم هیچ شباهتی به یک ساختمان اداری ندارد.

وی با اشاره به اینکه 400 میلیون تومان نیز ساختمان را تکمیل نکرده و مابقی از درآمدهای سازمان هزینه می‌شود، بیان کرد: وام از بانک شهر با اقساط ماهیانه 12 میلیون تومان از محل درآمدهای جاری سازمان و بازپرداخت سه ساله خواهد می‌شود.