رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

درخواست فعالان اقتصادی روسیه برای سرمایه‌گذاری در استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

درخواست فعالان اقتصادی روسیه برای سرمایه‌گذاری در استان لرستان

درخواست فعالان اقتصادی روسیه برای سرمایه‌گذاری در استان لرستان

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد گفت: ۲ فعال اقتصادی از کشور روسیه برای حضور و سرمایه‌گذاری در استان لرستان درخواست خود را ارسال کرده‌اند.

حسین سلاحورزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، به برنامه‌های اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خرم‌آباد در سال 95 اشاره کرد و اظهار داشت: محور برنامه‌های ما در سال 95 مبتنی بر شعار سال است و محورهای ده‌گانه مقام معظم رهبری را دنبال می‌کنیم چراکه این محورها کاملاً کارشناسی شده است.

وی افزود: برنامه اصلی اتاق بازرگانی خرم‌آباد بر این اساس است که در شرایط فعلی چگونه بتوانیم تولید ناخالص در استان را افزایش داده و اشتغال آفرینی داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خرم‌آباد عنوان کرد: برای رسیدن به اهداف موردنظر نیاز به سرمایه‌گذاری جدید در استان لرستان داریم و با توجه به اینکه دولت نمی‌تواند این سرمایه‌گذاری را انجام دهد باید از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذران خارجی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: برنامه‌های اصلی ما در سال 95 برای استان لرستان توسعه صادرات غیرنفتی، جذب سرمایه‌گذار و توسعه گردشگری است که در هر بخش نیز برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام‌گرفته است.

سلاحورزی رونق گردشگری را نیازمند برنامه‌ریزی مناسب دانست و گفت: درزمینهٔ گردشگری استان لرستان به دنبال تقویت و تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گزاری در استان هستیم و می‌خواهیم یک هلدینگ گردشگری ایجاد کنیم تا با انجام سرمایه‌گذاری، در راستای تبدیل‌شدن به مقصد گردشگری گام برداریم.

وی خاطرنشان کرد: برای تبدیل‌شدن به مقصد گردشگری در دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اقدامات خوبی در حال انجام است که ازجمله در بخش نرم‌افزاری در حال ساخت یک پرتال گردشگری جامع هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خرم‌آباد اظهار داشت: درزمینهٔ صادرات غیرنفتی نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود در لرستان در بخش‌های کشاورزی و معدنی برای بازاریابی این محصولات، به‌ویژه در کشورهای همسایه مانند عراق در حال رایزنی هستیم.

وی افزود: معتقدیم که در شرایط پسا تحریم باید از ظرفیت سرمایه‌گذاران خارجی استفاده کنیم بنابراین در این راستا تیم‌های مشاوره ایی و مذاکره‌کننده با سرمایه‌گذاران را تشکیل می‌دهیم.

سلاحورزی عنوان کرد: امسال برای پذیرش هیئت‌های تجاری و سرمایه‌گذار در استان برنامه‌ریزی کرده‌ایم ضمن اینکه دو یا سه هیئت بازاریابی نیز برای معرفی ظرفیت‌های لرستان به نمایشگاه‌های خارج از کشور اعزام می‌شود.

وی افزود: یکی از اهداف ما دعوت کردن از سفرای کشورها به استان لرستان است چراکه معتقدیم سفیرها با آشنا شدن با ظرفیت‌های استان می‌توانند نقش مهمی در ورود سرمایه‌گذاران کشورهایشان به  لرستان داشته باشند چنانچه در این راستا سال گذشته نیز چند تن از سفیرهای کشورهای اروپایی به لرستان سفر کردند.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن خرم‌آباد عنوان کرد: به دنبال این هستیم که در سال جدید نیز از سفیران برخی کشورها به‌صورت فردی و گروهی برای حضور در استان دعوت کنیم.

وی بیان کرد: سال گذشته یک هیئت مطبوعاتی از روسیه به لرستان آمده و به بررسی ظرفیت‌های استان پرداختند و درنتیجه حضور این هیئت در لرستان، در حال حاضر دو درخواست از فعالان اقتصادی از دو استان مختلف روسیه برای حضور و سرمایه‌گذاری در استان لرستان فرستاده‌شده است.

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد تصریح کرد: در دیداری که سال گذشته با ایرانیان مقیم امارات داشتیم، سه نفر از سرمایه‌گذاران مقیم خارج برای سرمایه‌گذاری در استان ابراز علاقه کردند که تاکنون حضور دو سرمایه‌گذار در استان قطعی شده است.

وی گفت: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا در طی سال 95 چند هیئت تجاری خارجی را برای آشنایی با ظرفیت موجود به استان لرستان دعوت کنیم.