رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

درصد بهره‌مندی روستاهای استان لرستان از گاز طبیعی به ۷۱ درصد رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

درصد بهره‌مندی روستاهای استان لرستان از گاز طبیعی به ۷۱ درصد رسید

درصد بهره‌مندی روستاهای استان لرستان از گاز طبیعی به ۷۱ درصد رسید

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: درصد بهره‌مندی روستاهای استان لرستان از گاز طبیعی به ۷۱ درصد رسیده و تا سال آینده این میزان به ۷۵ درصد بهره‌مندی از گاز طبیعی ارتقا می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حمیدرضا عراقی روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح گازرسانی به 150 روستای استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  عملیات گازرسانی به 150 روستای استان  لرستان بااعتباری معادل 50 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به آغاز گازرسانی به 207 روستای کشور به‌طور هم‌زمان افزود: این روستاها بااعتباری معادل 70 میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی‌شده گازرسانی می‌شوند که درمجموع 120 میلیارد تومان برای این پروژه‌های در نظر گرفته‌شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران بیان کرد: با اجرای عملیات گازرسانی به 150 روستا در استان درصد بهره‌مندی روستاهای استان لرستان از گاز طبیعی به 71 درصد می‌رسد که از میانگین روستایی عبور کرده است که تا سال آینده این میزان به 75 درصد بهره‌مندی از گاز طبیعی ارتقا می‌یابد و تاکنون نیز 1000 روستا در این استان گازرسانی شده است.

وی درصد بهره‌مندی شهرهای استان لرستان از گاز طبیعی را 99 درصد اعلام و خاطرنشان کرد: عملیات گازرسانی 5000 هزار روستا در کشور شروع‌شده که  تعداد 2700 روستا در هفته دولت امسال افتتاح شد و 1800 روستای دیگر در حال حاضر در دهه فجر افتتاح می‌شود و مابقی تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

عراقی اضافه کرد: در سه سال دولت فعلی حدود 8000 روستا به شبکه گاز کشور متصل شده که تقریباً 50 درصد کل کاری بوده که در چند سال گذشته انجام‌شده و یکی از ویژگی‌های دولت فعلی توجه به گازرسانی به روستاها بوده که یکی از مصداق‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی توصیه‌ای هم به مشترکان گاز در راستای صرف جویی در مصرف گاز داشت و گفت: استفاده بهینه برای آلوده نکردن محیط‌زیست و از بین نبردن منابع مالی کشور و استفاده ایمن برای حفظ جان به هم‌وطنان توصیه می‌شود.