جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

دره شیرز کوهدشت ثبت جهانی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دره شیرز کوهدشت ثبت جهانی می‌شود

دره شیرز کوهدشت ثبت جهانی می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: دره شیرز از استانداردهای لازم برای ثبت جهانی برخوردار است و مراحل ثبت جهانی آن آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مهرداد غضنفری شامگاه یکشنبه در جلسه ویژه ژئوتوریسم با موضوع «دره شیرز» که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: 25 ژئوپارک در کشور به ثبت رسیده که سه ژئوپارک آن متعلق به استان لرستان است، یعنی 15 درصد ژئوپارک‌های ثبت شده در کشور به نام استان لرستان است.

وی با بیان اینکه سه ژئوپارک لرستان شامل دره شیرز کوهدشت، دریاچه گهر دورود و تالاب‌های پلدختر است، افزود: تاکنون مقدمات ثبت جهانی دره شیرز که بیشترین انطباق را با استانداردهای جهانی ژئوپارک‌ها داشته، انجام شده است و ثبت 2 ژئوپارک دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان عنوان کرد: معرفی استان لرستان به‌عنوان پایتخت ژئوتوریسم کشور، نشان از قابلیت کم‌نظیر لرستان در حوزه گردشگری دارد.

وی ثبت ملی ژئوپارک‌های لرستان را دریچه‌ای برای ورود سرمایه‌گذاران به استان دانست و تصریح کرد: تبدیل لرستان از معبر گردشگری به مقصد گردشگری، شعار راهبردی مدیران ارشد استان لرستان است  و اقدامات مربوط به ایجاد ژئوپارک‌ها در لرستان نیز گامی در جهت تحقق این شعار است.