رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی برخی موانع ساختگی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی برخی موانع ساختگی هستند

در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی برخی موانع ساختگی هستند

حجت‌الاسلام گراوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: متأسفانه کرسی‌های آزاداندیشی آنگونه که مدنظر مقام معظم رهبری بوده در دانشگاه‌ها انجام نشده و در این راستا کوتاهی‌های مختلفی شده است.

وی ادامه داد: محافظه‌کاری برخی از مسئولین، دغدغه‌های بی‌جایی که برخی از متولیان و مسئولین دارند و ذهنیت منفی برخی مسئولین در مراکز آموزش عالی باعث این مهم شده است.

گراوند اضافه کرد: چنانچه مسئولین و متولیان امر واقع‌بینانه رفتار کنند و آنگونه که مدنظر رهبر معظم انقلاب است کرسی‌ها را برگزار کنند نه تنها مشکلی پیش نمی‌آید بلکه جوانان و قشر تحصیل‌کرده متوجه می‌شوند که برای آنان و اظهارنظرشان ارزش قائل هستیم.

معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: حتی اگر به انتقادات این قشر تحصیل‌کرده ترتیب اثر داده نشود حسن‌اش این است که آنها خود را تخلیه می‌کنند و تبدیل به عقده نمی‌شود که در مواقع حساس خود را نشان دهد.

گراوند افزود: چنانچه منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پیاده شود می‌توان به اهداف مدنظر دست یافت.

وی گفت: حتی در دروس حوزه‌های علمیه در سطوح عالی، کرسی‌ها وجود دارد و استارت این مهم نیز در حوزه‌ها زده شده و در خیلی از جلسات درسمراجع بزرگ ما و همه درس‌های سطوح عالی این فضای گفتمانی وجود دارد.

معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه در دروس حوزوی عالم فقیه یا مرجع تقلید و یا بزرگانی نقد می‌کنند و با بیان دیدگاه‌های خود جواب‌های قانع‌کننده‌ای بیان می‌شود، یادآورشد: در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی برخی موانع ساختگی است.

وی گفت: در دانشگاه علوم پزشکی علی‌رغم اینکه تا حدودی کرسی‌ها را برگزار کردیم اما این ذهنیت در میان برخی دانشجویان وجود دارد که تصور می‌کنند با گفتن نظرات و انتقادات خود سر از حراست، تشکیل پرونده و کمیته انضباطی درمی‌آورند و بنده به عنوان عضو کمیته انضباطی دانشگاه می‌گویم پس از 6 سال خدمت در این کمیته هنوز پرونده‌ای در بحث کرسی‌ها به این کمیته واصل نشده است.