حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷

در نشست خبری مدیرکل صدا و سیمای لرستان مطرح شد : - نمایش محتوای خبر

 

 

در نشست خبری مدیرکل صدا و سیمای لرستان مطرح شد :

در نشست خبری مدیرکل صدا و سیمای لرستان مطرح شد :

بازوند مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان  در جمع اصحاب رسانه استان با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای تدارک برنامه های شاد و مفرح شبکه افلاک و رادیو لرستان برای نوروز 96 افزود : علاوه بر پخش برنامه های متنوع تولیدی ویژه نوروز مانند" با هم" به مدت سه ساعت که ویژه تحویل سال نو است برنامه زنده شبانه "وایک " با آیتم های مختلفی از جمله معرفی آداب و رسوم مردم لرستان ، پخش موسیقی های شاد و محلی ، نمایش ها و گزارش های طنز ، مصاحبه با مسافران نوروزی ، اطلاع رسانی آب و هوا و راههای استان که از 29 اسفند ماه در 17 قسمت 60 دقیقه ای میهمان خانه های مردم است . همچنین تهیه و پخش برنامه های مستند از کاروان راهیان نور از دیگر برنامه های شبکه افلاک در این ایام می باشد. در ایام نوروز برای هر روز و شب دو فیلم سینمایی در نظر گرفته شده است .

 مدیرکل صدا و سیمای لرستان گفت : در رادیو لرستان نیز هر روز صبح از ساعت 10 تا 12 برنامه" نسیم بهاری " پخش خواهد شد که دارای آیتم های مختلفی  مثل مشترکات فرهنگ اقوام ایرانی ، گزارش های مردمی و دعوت از هنر مندان هم استانی  می باشد. علاوه بر آن برنامه عصر گاهی "عید مارکی"  رادیو از ساعت 17 تا 19 با قسمت های مختلفی از جمله معرفی جاذبه های گردشگری لرستان ، تجلی نوروز در فرهنگ ایرانی اسلامی ، نگاه قرآن به طبیعت و رستاخیز ، اطلاع رسانی درباره شرایط جوی و وضعیت راههای ارتباطی استان ، مباحث کارشناسی پزشکی و همچنین راهنمایی مسافران نورزی پخش خواهد شد .

بازوند در مورد خبر مرکز نیز گفت : در ایام تعطیلات نوروزی علاوه بر اطلاع رسانی اخبار استان ، هر روز با گزارش های مختلف تولیدی ، زیبایی ها و توانمندیهای استان به تصویر کشیده می شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت خبر در عصر فناوری و اطلاعات ، خبر و عرصه خبرنگاری را ارزشمند ترین کالای امروز دانست و افزود : در دنیای امروز خبرنگاران در رشد و توسعه کشور ها در ابعاد مختلف سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی نقش بی بدیلی ایفا می کنند.

وی نهادینه کردن رفتار های مطلوب و زدودن نامطلوبی های جامعه را از وظایف رسانه دانست و عنوان کرد : وظیفه خبرنگار افزایش سطح آگاهی مردم و شفافیت امور است .

بازوند اعتبار مردمی را بزرگترین سرمایه یک رسانه دانست و گفت : اعتباری که مردم به رسانه می دهند بزرگترین سرمایه اجتماعی برای یک رسانه محسوب می شود.