رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

دستگاه‌های فرهنگی کشور در مقابله با جنگ نرم هوشیار باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگاه‌های فرهنگی کشور در مقابله با جنگ نرم هوشیار باشند

دستگاه‌های فرهنگی کشور در مقابله با جنگ نرم هوشیار باشند

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان تأکید کردند: دستگاه‌های فرهنگی کشور در مقابله با جنگ نرم هوشیار باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد در جمع نمازگزاران اظهار داشت: دشمن با جنگ نرم و به کار بستن هزینه‌ای اندک درراه دستیابی به اهداف خود در جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مدیران صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: مقام معظم رهبری یک‌بار دیگر به کلیدی‌ترین موضوع و چالش ایران اسلامی و نظام سلطه اشاره‌کرده و با تشریح اهداف دشمن در ایجاد جنگ نرم علیه ایران اسلامی پرداختند.

امام‌جمعه بروجرد عنوان کرد: هدف دشمن در جنگ نرم استحاله جمهوری اسلامی ایران و تغییر باطن و سیرت و حفظ ظاهر و صورت جمهوری اسلامی ایران است.

وی سست کردن اعتقادات و باورهای دینی را ازجمله حربه‌های بکار گرفته‌شده توسط دشمن در جبهه جنگ نرم برشمرد و تصریح کرد: دشمن برای استحاله نظام از طریق سست کردن باورهای دینی و تضعیف اعتقادات ملت ایران به‌ویژه جوانان و نوجوانان تلاش بسیاری در دستور کار قرار داده است.

ترابی هدف دشمن از ایجاد جنگ نرم را متزلزل کردن باورهای مذهبی جوانان دانست و افزود: جنگ نرم از کارآمدترین و کم‌هزینه‌ترین و درعین‌حال خطرناک‌ترین انواع جنگ علیه امنیت ملی است.

وی بابیان اینکه در دوران دفاع مقدس دشمن در عرصه جنگ سخت با جمهوری اسلامی ایران به مقابله پرداخت، گفت: امروز جنگ دشمن در عرصه جنگ فکری و فرهنگی به مقابله به باورهای مذهبی ملت ایران پرداخته و در این راه اهداف بسیاری را دنبال می‌کند.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به اهداف جنگ نرم در ایران عنوان کرد: تضعیف فرهنگی جامعه، تضعیف سیاسی کشور به‌منظور ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی و تخریب ارکان نظام ازجمله اهداف دشمنان در مقابله با جنگ نرم است.

وی ایجاد روحیه عجز و ناتوانی در برابر دشمن را از دیگر اهداف مهم و خطرناک دشمن در جبهه جنگ نرم خواند و اظهار داشت: القاء حریف ناپذیری دشمن و به‌ویژه آمریکا و اختلاف‌افکنی و دامن زدن به تفرقه میان مردم و مسئولان را از دیگر اهداف دشمن در جنگ نرم است.

ترابی تقویت و بزرگنمایی کاستی‌های جامعه را از دیگر اهداف دشمن در جبهه جنگ نرم برشمرد و بیان کرد: ایجاد روحیه یاس و ناامیدی در جامعه و بی‌تفاوت ساختن جوانان نسبت به مسائل روز دینا و جامعه و بی‌تفاوتی آن‌ها در برابر پیشرفت‌های چشمگیر از اهداف دشمنان در جبهه جنگ نرم است.

وی به آزمایش موفقیت‌آمیز موشک دوربرد بالستیک عماد در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: جدیدترین موشک بالستیک جمهوری اسلامی ایران در هفته اخیر آزمایش‌شده و با موفقیت به هدف موردنظر اصابت کرد.

امام‌جمعه بروجرد راهبرد نظام در آزمایش این موشک را تقویت توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای حراست و حفاظت از استقلال و تمامیت عرضی کشور باید در اوج آمادگی و توان نظامی به سر برند.

امام‌جمعه پلدختر: ایجاد پزشک قانونی در شهرستان پلدختر مطالبه اصلی مردم است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه شهرستان پلدختر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه پلدختر اظهار داشت: پزشکی قانونی از مطالبات اصلی مردم این شهرستان است زیرا که آن‌ها را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است.

وی افزود: مردم برای انجام کارهای مربوط به پزشکی قانونی با مشکلاتی از قبیل طی کردن مسافت 120 کیلومتری پلدختر تا خرم‌آباد هزینه‌های رفت‌وبرگشت، سرگردانی و سردرگمی و خطرات جاده‌ای مواجه هستند.

امام‌جمعه پلدختر بیان کرد: مسئولان نسبت به این خواسته به‌جای مردم این شهرستان بی‌تفاوت نباشند و درصدد رسیدگی به این امر تمام تلاش خود را به‌کارگیرند.

وی بابیان این‌که مسئولان باید مسئولیت‌پذیر باشند، عنوان کرد: رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان تلاش کند در صورت امکان مشکلات پزشک فعلی را جهت برگشتن به کار حل کند در غیر این صورت پزشک دیگری را به‌عنوان پزشکی قانونی در شهرستان مستقر کند.

سوری گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی پزشک از این قبیل زیاد است و هیچ مشکلی حل نشدنی نیست پس در حل مشکلات مردم شهرستان‌ها تلاش شود تا مردم به شهرهای بزرگ مهاجرت نکنند.

وی بابیان این‌که فلسفه اصلی قیام امام حسین (ع) احیای امربه‌معروف است، تصریح کرد: انقلاب ما نشأت‌گرفته از مکتب امام حسین (ع) است که هیچ‌گاه در برابر ظالمان روزگار سر تسلیم خم نکرده و ذلت را نمی‌پذیرد.

وی بابیان این‌که آمریکای خون‌خوار قابل‌اعتماد نیست خاطرنشان کرد: دشمن برای کمرنگ جلوه دادن فرهنگ عاشورا تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد بنابراین در عزاداری حسینی هم شور لازم است و هم شعور چون عشق به امام حسین (ع) در تاروپود مسلمانان تنیده شده است.

سوری به برگزاری عزاداری امام حسین (ع) در دهه محرم توسط هیئت‌های مذهبی اشاره و اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی با درس گرفتن از مکتب سیدالشهدا (ع) مواظب باشند که عزاداری آنان سبب نگرانی مردم نشود.

امام‌جمعه پلدختر گفت: هیئت‌های مذهبی باید روحانی محور باشند و نسبت به اقامه نماز ظهر عاشورا بی‌تفاوت نباشند و در خیابان‌ها ترافیک ایجاد نکنند.

سوری اظهار داشت: با توجه به این‌که ممکن است در خانه‌ای بیمار و یا سالمند باشد صدای بلندگوها را زیاد نکنند تا سبب اذیت و آزار و مزاحمت نشوند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی کلیات برجام را مصوب کرد که امیدواریم در برطرف کردن مشکلات کشور درزمینهٔ های مختلف به‌ویژه اقتصادی تأثیرگذار و برکاتی به همراه داشته باشد.