رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

دستگاه قضایی لرستان با قاطعیت با تخلفات انتخاباتی برخورد می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگاه قضایی لرستان با قاطعیت با تخلفات انتخاباتی برخورد می‌کند

دستگاه قضایی لرستان با قاطعیت با تخلفات انتخاباتی برخورد می‌کند

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: دستگاه قضایی در بحث انتخابات پیش‌رو تعارف ندارد و حاشیه امن برای تخلفات انتخاباتی در استان وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، جعفر بدری ظهر روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان پلدختر اظهار داشت: دستگاه قضایی استان لرستان با هر اقدامی که سلامت انتخابات را مخدوش کند بر اساس و مطابق قانون برخورد می‌کند.

وی بر لزوم رعایت اخلاق انتخاباتی تاکید کرد و افزود: اخلاق انتخاباتی در محور و مدار قانون حرکت کردن است و دستگاه قضایی با فعال کردن ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی فعالیت و برخوردهای قانونی خود را با متخلفان آغاز کرده است.

رئیس کل دادگستری استان لرستان با اشاره به این که مدیران باید در صیانت از آرای مردم به عنوان حق‌الناس کوشا باشند بیان کرد: اداره کل دادگستری استان در راستای وظایف قانونی و بدون هیچ اغماضی با قاطعیت به وظیفه شرعی و قانونی خود در برابر تخلفات انتخاباتی عمل خواهد کرد.

وی با بیان این که با رصد و پایش مستمر فعالیت‌های انتخاباتی تلاش خواهیم کرد از وقوع جرائم و تخلفات پیشگیری شود، عنوان کرد: شرایط انتخابات نسبت به گذشته متفاوت خواهد بود و به همین میزان نظارت و آمادگی ستادهای پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی سبب ایجاد فضای سالم و امن و قانونمند می‌شود.

بدری گفت: با توجه به برگزاری همزمان دو انتخابات پیش‌رو و حساسیت آنها باید مراقبت بیشتری داشت و امیدواریم در سایه امنیت و آرامش بستری خوب برای انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری مردم فراهم شود.

وی با بیان این که اهمیت حضور گسترده در انتخابات برای مردم تبیین شود، تصریح کرد: تبلیغات زودهنگام انتخابات خلاف قانون و قابل تعقیب است و توهین، تهمت و افترا علیه کاندیداهای انتخابات بر خلاف موازین قانونی است و باید آن را مراقبت کنیم.

وی با بیان اینکه، اجرای قانون همواره به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار برگزاری انتخابات پیش‌رو است، خاطر نشان کرد: یکی دیگر از اصول مهم انتخاباتی، برقراری امنیت و آرامش در امر انتخابات است و امنیت تنها با همدلی و همزبانی در محور و مدار قانونی میسر می‌شود.

بدری اظهار داشت:  با تعامل و همکاری و همراهی مناسب شاهد اجرای مراحل مختلف انتخابات در استان خواهیم بود و از جمله تخلفات داوطلبان انتخاباتی، اهانت، تهمت، افترا، زیر سئوال بردن خدمات نظام، توهین به مسئولان، شایعه پراکنی، تشویش اذهان عمومی و تبلیغات فضای مجازی است.

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: سالانه 13 میلیون پرونده وارد دستگاه قضایی کشور می‌شود که از این تعداد 200 هزار پرونده مربوط به استان لرستان است که 100 هزار دعوی در دادگستری و مابقی نیز وارد شوراهای حل اختلاف می‌شود که باید ریشه‌یابی شوند.

بدری اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی گرایش به دین بیشتر شده اما چرا بازدارنده نیست و باید ریشه‌یابی شود.

وی با بیان اینکه فقر و مشکلات اقتصادی یکی از عوامل ارتکاب جرائم هستند افزود: اعتقادات مردم یکی از راه‌های کاهش ناهنجاری‌ها است ولی سرقت، نزاع، دعوا و پرخاشگری ریشه‌های دیگری دارند که روز‌به‌روز ناهنجاری‌های اجتماعی در حال افزایش است.