جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

دستگیری باند 6 نفره سرقت منازل در خرم‌آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری باند 6 نفره سرقت منازل در خرم‌آباد

دستگیری باند 6 نفره سرقت منازل در خرم‌آباد

فرمانده نیروی انتظامی خرم‌آباد گفت: باند شش نفره سرقت منازل در خرم‌آباد با تلاش شبانه‌روزی نیروهای انتظامی و اطلاعاتی دستگیر شدند که این باند تا الان 26 فقره سرقت از منازل را اعتراف کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سرهنگ حسین نجفی در نشست با خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار کرد: با توجه به اینکه در یکی از محلات شهر خرم‌آباد به نام کوی فلسطین و قاضی‌آباد سرقت‌های پی‌درپی بویژه سرقت طلاجات و پول‌های نقد صورت می‌گرفت بنابراین نیروی انتظامی خرم‌آباد همه تلاش خود را با شگردهای مختلف اطلاعاتی و امنیتی به کار گرفتند که خوشبختانه با تلاش‌های شبانه‌روزی این نیروها و عملیات‌های مختلف این باند شش نفره در بحث سرقت از منازل دستگیر شدند.

وی عنوان کرد: یکی از این سارقان که اصل سرقت را انجام داده است از افرادی بوده که تاکنون هیچ سابقه‌ای نداشته است اما به علت مبتلا شدن به مواد مخدر صنعتی و اعتیاد بحث سرقت طلاجات و وجه نقد را انجام داده است.

نجفی خاطرنشان کرد: متأسفانه این فرد یکی از ورزشکاران با مدال‌های قهرمانی بوده اما به علت فقر مالی و مبتلا شدن به مواد مخدر صنعتی خانواده خود را طرد کرده و پس از پیوستن به یک گروه باند سرقت به جمع سارقان اضافه شده است که بیکاری می‌تواند در این زمینه نقش بالایی داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی خرم‌آباد یادآور شد: یکی از اقدامات نیروی انتظامی در بحث کاهش سرقت‌ها، افزایش واحدهای گشت رعد بوده است که ما در این زمینه قول‌های زیادی به مردم داده بودیم که این افراد را دستگیر کنیم اما این سارقان توانسته‌اند با اقدامات خیلی ماهرانه که بیشتر این سرقت‌ها از مسیر پشت‌بام بوده تلاش‌های ما را برای دستگیری آنها دو برابر کند.

این مسئول تصریح کرد: به همین دلیل ما توانسته‌ایم از ترفندهای دیگر پلیسی استفاده کنیم و این باند خطرناک که تاکنون به 26 فقره سرقت منازل بویژه در بحث طلاجات و پول نقد اعتراف کرده‌اند را دستگیر کنیم.

نجفی خاطرنشان کرد: امروز افتخار خدمت‌گزاری به مردم را داریم و این را یک عبادت بزرگ برای خود می‌دانیم به همین منظور برنامه‌های زیادی به‌ویژه برای دو ماه آخر سال که از جمله ماه‌های پر مناسبت ما هستند در نظر گرفته‌ایم.

فرمانده نیروی انتظامی خرم‌آباد با اشاره به کاهش 38 درصدی جرائم طی 10 ماه گذشته تاکنون در خرم‌آباد ادامه داد: ما در اول سال یک برنامه کاهش 40 درصدی جرایم را برای خود تعیین کرده بودیم که خوشبختانه تا امروز به کاهش 38 درصدی جرائم در شهرستان خرم‌آباد رسیده‌ایم و استان لرستان در بحث کاهش سرقت‌ها و جرائم یکی از استان‌های برتر کشور است.

نجفی گفت: اصحاب رسانه می‌توانند ما را در بحث حل مشکلات مردم کمک زیادی کنند و اگر تعامل اصحاب رسانه با پلیس و دستگاه‌های امنیتی بیشتر شود مطمئناً کاهش جرائم را در پی دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه چتر امنیتی کاملی در خرم‌آباد بوجود آمده است، افزود: خوشبختانه امروز کمتر جرمی در این شهرستان اتفاق می‌افتد که پلیس نتواند آن را کشف کند و به محض اینکه مجرمان جرمی را انجام می‌دهند پلیس در فاصله کوتاهی آنها را دستگیر و به مراجع قضایی تحویل می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: همه اقدامات پلیس در 10 ماه اول سال به یک طرف و برنامه‌هایی که برای دو ماه حساس آخر سال در نظر گرفته‌ایم نیز به یک طرف است زیرا در دو ماه پایانی سال مناسبت‌های چهارشنبه‌سوری، ایام تعطیلی، ایام نوروز، دهه‌فجر و غیره را داریم که این خود نیازمند تدابیر ویژه‌ای از سوی پلیس است.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ