رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

دشمنان به دنبال توسعه فرهنگ زن‌ابزاری در جوامع اسلامی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

دشمنان به دنبال توسعه فرهنگ زن‌ابزاری در جوامع اسلامی هستند

دشمنان به دنبال توسعه فرهنگ زن‌ابزاری در جوامع اسلامی هستند

امام جمعه دورود گفت: در تورات و انجیل‌های تحریف‌شده مقام زن را تا حد یک وسیله تولید مرد پائین آورده‌اند و به دنبال توسعه این فرهنگ در جوامع اسلامی ما هستند که باید با آن مبارزه کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین رضا حقیان ظهر امروز در مراسم جشن میلاد کوثر که در حسینیه راه‌آهن دورود به مناسبت روز زن و ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد، اظهار داشت. زنان در جامعه اسلامی و از نگاه قرآن و اهل بیت (ع) از جایگاه رفیعی برخوردار هستند.

وی به جایگاه والدین به‌ویژه مادر در قرآن اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت این موضوع در قرآن کریم در چهار جا پس از دعوت به توحید، نیکی به پدر و مادر آمده است که نشان از اهمیت مقام مادر دارد.

امام جمعه دورود عنوان کرد: پیوند با والدین و صله‌ ارحام در دین مبین اسلام بسیار تأکید شده است و پیامبر اکرم (ص) فرمودند که یک ساعت پرستاری از ما در برابر با یک سال جهاد در راه خدا است.

وی با اشاره برنامه‌های دشمنان فرهنگ فاطمی، بیان کرد: گسترش استفاده از ماهواره در خانواده‌ها به عنوان یکی از ابزارهای دشمنان برای تأثیرگذاری منفی بر این فرهنگ ارزیابی می‌شود.

حقیان تصریح کرد: در تورات و انجیل‌های تحریف‌شده، مقام زن را تا حد یک وسیله تولید مرد پائین آورده‌اند و به دنبال توسعه این فرهنگ در جوامع اسلامی ما هستند که باید با آن مبارزه کرد.

وی با اشاره به این‌که تربیت فرزندان مهم و حساس است، گفت: همین مادران کشورمان بودند که فرزندانی تربیت کردند که در هشت سال دفاع مقدس در مقابل دشمنان سینه سپر کرده و از تمامیت کشور دفاع کردند.

امام جمعه دورود با بیان این‌که نقش مادران در انقلاب اسلامی بسیار تأثیرگذار بوده است، خاطر‌نشان کرد: حفظ حجاب و تربیت فرزندان شایسته برای پیشرفت کشور از وظایف عمده مادران جامعه اسلامی است.