جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

دشمنان همیشه چشم طمع به ایران دارند/نیروهای مسلح امنیت را ‌در کشور برقرار کرده‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

دشمنان همیشه چشم طمع به ایران دارند/نیروهای مسلح امنیت را ‌در کشور برقرار کرده‌اند

دشمنان همیشه چشم طمع به ایران دارند/نیروهای مسلح امنیت را ‌در کشور برقرار کرده‌اند

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: امنیت محصول خدمات نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، عبدالله عراقی عصر روز یکشنبه در آئین تودیع و معارفه فرماندهان گروه 24 بعث نیروی زمینی سپاه این شهرستان اظهار کرد: وظیفه نیروهای مسلح به همراه همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد امنیت است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران افزود: با توجه به جایگاه ژئواستراتژیکی ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه و ساختار سیاسی حاکم منافع این کشور با منافع کشورهای منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای به ویژه قدرت‌های بزرگ و استکباری دائما در تعارض است.

عراقی ادامه داد: دشمنان همیشه چشم طمع به ایران اسلامی داشته و در طول این 37 سال همیشه به دنبال بازگرداندن حاکمیت خود به این سرزمین بوده‌اند.

وی به مولفه‌های امنیت ملی در هر کشور اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از این مولفه‌ها نیروهای مسلح هر کشور است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران تصریح کرد: امنیت ملی به معنای حفظ تمامیت ارضی، استقلال کشور، مردم سرزمین و ارزش‌های حاکم بر آن سرزمین است

وی به خدشه‏دار شدن امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در 8 سال جنگ تحمیلی اشاره و تصریح کرد: پس از پایان جنگ با استفاده از همه توان کشور و نیروهای مسلح، تخصیص منابع اقتصادی و ایجاد فرهنگ جهادی استقلال کشور دوباره به دست آمد.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ادامه داد: حاکمیت در مقابل پشتیبانی ملت موظف به ایجاد بسترهای لازم با حفظ ارزش‌های اسلامی برای زندگی مردم است.

در ادامه این مراسم‌ مسعود عبداللهپور فرمانده سابق گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه گفت: تلاش مذبوحانه دشمنان در راستای محدود ساختن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چارچوب پادگانها است.

وی به برخورداری یک پاسدار تراز انقلاب اسلامی از شرایط خاص اشاره و عنوان کرد: پاسدار تراز انقلاب اسلامی توان روحی فکری و جسمی پاسداران باید برای پاسداری از ارزشهای انقلاب اسلامی به کار بندد.

فرمانده سابق گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه پاسداران انقلاب اسلامی باید حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند، خاطرنشان کرد: پاسداران موظف به ارتقاء توانمندی‏های خود و انجام وظایف خود در راستای حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند.

عبدالله‏‌پور ادامه داد:  در یک سال اخیر گام‏های مثبتی در عرصه‌های مختلف نظیر ایجاد زیرساخت‏های لازم در گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه  شهرستان بروجرد برداشته شده است.

وی به وجود پتانسیل بالای تخصصی نیروهای گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه اشاره و تاکید کرد: این پتانسیل را باید در راستای رشد و شکوفایی هرچه بیشتر کشور به کار بست و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکرد.

فرمانده سابق گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه  با اشاره به گام‏های مثبت برداشته شده در راستای ارائه خدمات رفاهی به نیروهای این گروه در یک سال اخیر تصریح کرد: در این مدت به این منظور یک و نیم میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

عبداللهپور یادآور شد: فرماندهان جدید باید برای به ثمر نشستن توافقات صورت گرفته با فرماندهان کشوری پیگیریهای لازم را به کار بندند.

لازم به ذکر است، مسعود عبداللهپور فرمانده سابق گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه 13 ماه در این سمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت کرد.

گفتنی است، در پایان این مراسم با اهداء لوح و جوایزی از مسعود عبداللهپور فرمانده سابق گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه تقدیر به عمل آمد.