جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

دشمن به دنبال زنده کردن مرده منافقین و حمایت از مشتی تروریست آدم‌کش است - نمایش محتوای خبر

 

 

دشمن به دنبال زنده کردن مرده منافقین و حمایت از مشتی تروریست آدم‌کش است

دشمن به دنبال زنده کردن مرده منافقین و حمایت از مشتی تروریست آدم‌کش است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: دشمن به دنبال زنده کردن مرده منافقین است حال‌ آنکه حمایت از مشتی تروریست آدم‌کش که امروز در دامن دشمنان شناخته‌ شده ملت ایران هستند مقبوح و ناشایست است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به فرارسیدن هفته دولت اظهار داشت: هفته نخست شهریورماه هر سال به مناسبت شهادت دو دولتمرد مخلص و دلسوز رئیس‌جمهور شهید رجایی و نخست‌وزیر فقیه و دانشمند شهید باهنر به‌ عنوان هفته دولت نام‌گذاری شده و فرصتی مناسب است تا دولت و دولتمردان به مردم که هدف همه برنامه‌ها در یک نظام مردم‌سالاری دینی هستند گزارش کار ارائه دهند.

وی افزود: در هفته دولت دولتمردان باید با اطلاع‌رسانی صحیح مردم را در جریان خدمات‌رسانی دولت قرار داده و عملکرد خود را مورد قضاوت و ارزیابی قرار دهند که این قضاوت هم باید منصفانه و عادلانه باشد چرا که نقد منصفانه برای پیشرفت ضروری است.

خطیب نماز جمعه بروجرد بیان کرد: باید نقاط مثبت و منفی را شناسایی کرد و برای رفع اشکالات تلاش کرده و بر نقاط مثبت افزود و آن‌ها را تقویت کرد و با ارائه نقدی منصفانه از عملکرد دولت زمینه اصلاح نقایص را فراهم آورد.

وی با اشاره به فرارسیدن 31 مردادماه روز جهانی مسجد عنوان کرد: در پی به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی قبله نخستین مسلمانان توسط صهیونیست‌ها در 31 مردادماه سال 48 به دستور رضاخان قیام علمای مشهد و مردم متحصن در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشیده شد و این دو مناسبت تاریخی مهم سبب شد تا چند سال پیش از سوی وزرای امور خارجه عضو کنفرانس اسلامی وقت این روز به نام روز جهانی مساجد نام‌گذاری شود تا فرصتی فراهم آید که به بحث و بررسی پیرامون جایگاه مسجد در جامعه پرداخته شود.

ترابی با اشاره به کارکردهای مسجد در جامعه اسلامی عبادت خدا را یکی از کارکردهای آن دانست و تصریح کرد: مساجد مراکز رسیدگی به مشکلات مردم توسط علمای مساجد، عامل همبستگی و اتحاد امت اسلامی، مرکز تعلیم و تربیت و سازمان‌دهی امور سیاسی که از مهم‌ترین کارکردهای مساجد است.

وی افزود: مساجد باید سیاسی باشند و درست‌ترین تحلیل‌های سیاسی از اوضاع جهان در آنجا ارائه شود همچنین مساجد باید انقلابی بوده و انقلابی بمانند و امام جماعت و تمامی دست‌اندرکاران مساجد باید انقلابی باشند چرا که امروز دشمن به دنبال این است که این روحیه انقلابی بودن را از ملت ایران بگیرد.

امام‌جمعه بروجرد با نامناسب خواندن وضعیت مساجد امروز خاطرنشان کرد: باید مساجد در تراز جمهوری اسلامی، پویا و فعال باشند. یکی از مشکلاتی که در حوزه مساجد کشور اسلامی با آن مواجه است کمبود مسجد در سراسر کشور است که علاوه بر مردم دولت هم باید در زمینهٔ احداث مساجد ورود پیدا کند و این تفکر نادرست که دولت نباید در ساخت مساجد دخالت کند برداشته شود چرا که دولت اسلامی باید بستر را برای اقامه نماز در جامعه فراهم کند.

ترابی با بیان اینکه گروهک تروریستی منافقین در طول حیات خود بیش از 16 هزار نفر از مردم بی‌گناه و مسئولان تراز بالای جمهوری اسلامی را مذبوحانه به شهادت رسانده است افزود: انتشار این فایل صوتی سبب شد امام راحل(ره)، انقلاب و نظام به دلیل برخورد قانونی با گروهک تروریستی منافقین که عامل به شهادت رساندن 16 هزار نفر از مردم و مسئولان کشور است مورد ظلم قرار بگیرند.

امام‌جمعه بروجرد با تصریح بر اینکه دفتر مرحوم منتظری درگذشته به کانون حمایت از منافقین تبدیل‌ شده بود بیان کرد: امام خمینی(ره) صراحتاً در نامه‌ای به مرحوم منتظری فرمودند بیشتر موضع‌گیری‌های شما صحت نداشته و نشان‌دهنده این است که شما اعتقاد به حاکمیت لیبرال‌ها و منافقین بر کشور دارید و نیز این حرف‌ها دیکته شده منافقین است که حرف خود را از زبان شما می‌زنند.

وی تصریح کرد: شکی نیست که بیت مرحوم منتظری با هدف تطهیر منافقین پس از سال‌ها این فایل صوتی را منتشر کرده و عده‌ای نیز در داخل و خارج هم‌نوا با دشمن شروع به مقابله با نظام می‌کنند که چرا با تروریست‌های آدم‌کش مقابله کرده‌اید.

ترابی خاطرنشان کرد: در زمانی که جریان مقاومت در سوریه، لبنان، عراق و یمن به پیروزی نزدیک می‌شود و تروریست‌ها و حامیان عبری، عربی و غربی آن‌ها به شکست می‌رسند دشمن به دنبال زنده کردن مرده منافقین است حال‌ آنکه حمایت از مشتی تروریست آدم‌کش که امروز در دامن دشمنان شناخته‌ شده ملت ایران هستند مقبوح و ناشایست است.

استقبال کارگزاران و مسئولان دولتی از توصیه‌ها و انتقادات سازنده

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه پلدختر در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: دولتمردان نظام اسلامی باید با الگو گرفتن از شهیدان رجایی و باهنر در کارهای خود به مردم خدمت کنند.

وی هفته دولت را فرصت مناسبی برای ارائه خدمات، دستاوردها و فعالیت‌های نظام اسلامی توسط دولتمردان خواند و افزود: این هفته فرصتی مغتنم است تا مردم در جریان کارهای انجام‌شده قرار گیرند و با دستاوردهای نظام اسلامی آشنا شوند.

امام‌جمعه پلدختر با تصریح بر اینکه دولتمردان در بیان خدمات و عملکرد خود باید از مبالغه پرهیز کنند عنوان کرد: دولتمردان باید در ارائه گزارش عملکرد خود در این هفته به نیازها، مطالبات و دغدغه‌های مردم توجه کنند و مردم نیز قدردان دستاوردها و خدمات نظام باشند.

وی تصریح کرد: کارگزاران و مسئولان دولتی باید از توصیه‌ها و انتقاد سازنده استقبال کنند چرا که نقد و انتقاد سازنده از مدیران دستگاه‌های دولتی سبب پیشرفت و تعالی و رفع نقاط ضعف آن‌ها می‌شود.