رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

دشمن به دنبال کم‌فروغ کردن نهضت امام حسین(ع) است - نمایش محتوای خبر

 

 

دشمن به دنبال کم‌فروغ کردن نهضت امام حسین(ع) است

دشمن به دنبال کم‌فروغ کردن نهضت امام حسین(ع) است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه دشمن به دنبال کم‌فروغ کردن نهضت امام حسین(ع) است، گفت: آنچه نورانیت اسلام را از بین می‌برد بدعت و خرافه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی شامگاه شنبه در گردهمایی بزرگ عاشورائیان که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد با بیان اینکه اجر و پاداش مداحان برابر با رسالت است، اظهار داشت: مداحان و ذاکران چراغ‌داران عزای سیدالشهدا(ع) هستند، چراغ امام حسین(ع) را روشن نگه می‌دارند و خداوند نیز دل آن‌ها را نورانی می‌کند.

وی افزود: شما مداحان باید به خادمی و نوکری امام حسین(ع) افتخار کنید که توفیق این کار را داده است؛ عده‌ای به دربار پادشاهان، سیاست‌مدار و دنیاطلبان خدمت می‌کنند ولی شما به امام حسین(ع) و پاکان خدمت می‌کنید.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: عده‌ای به دنیاطلبان زراندوزی که برای به دست آوردن زر و زور مانند سگان زوزه می‌کشند و همدیگر را می‌درند تکیه می‌کنند اما شما به نور چشم رسول خدا(ص) خدمت می‌کنید.

وی بیان کرد: اولین وظیفه ما این است که پیام نهضت خونین امام حسین(ع) را برسانیم و پیام‌رسان باشیم چون سیدالشهدا کار بزرگی انجام داد.

میرعمادی تصریح کرد: توحید، عبادت، پاکی در جامعه، صداقت، امانت‌داری، عزت و بزرگواری پیام نهضت امام حسین(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: پیام امام حسین(ع) صبر و استقامت در برابر زورگویان و ستمگران است، اگر تمام دنیا جمع شود و بخواهد یک پیام جهانی بدهند نمی‌توانند مانند حسین‌بن‌علی(ع) پیام بدهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه پیام امام حسین(ع) تحول ایجاد می‌کند چرا که از مردم می‌خواهد زیر بار ننگ نرفته، مقاوم باشند و شهادت را مایه افتخار بدانند، گفت: پیام امام حسین(ع) اخلاق و اعتقادات صحیح است که وظیفه‌داریم پیام عدالت، بندگی خدا و محبت را به دنیا برسانیم.

وی اظهار داشت: مسئله دیگر بدعت ستیزی و خرافه زدایی است و آنچه نورانیت اسلام را از بین می‌برد بدعت و خرافه است؛ دشمنان به عظمت نهضت امام حسین (ع) پی برده‌اند و چون نمی‌توانند چراغ نهضت سیدالشهدا(ع) را خاموش کنند با بدعت، خرافه و چیزهایی که باروح این امام بزرگوار سازگاری ندارد می‌خواهند چراغ این نهضت را کم‌فروغ کنند.

میرعمادی بابیان اینکه مجلس اباعبدالله(ع) اخلاص می‌خواهد، افزود: باید با اشعار غلط، روی آوردن به‌دروغ ، کفرگویی، غلو کردن، خرافه کردن، آهنگ‌های مبتذل، استفاده از تمثال‌های غلط از ائمه اطهار(ع) مبارزه کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: روشنگری و بصیرت افزایی از دیگر وظایف مداحان و ذاکران اهل‌بیت(ع) است بنابراین باید در این مجالس احکام و احادیث نورانی اسلام گفته شود.

وی بیان کرد: باید در کنار سینه‌زنی و مداحی در مجلس عزاداری روشنگری و منبر هم باشد و در این مجالس از وجود عالمان استفاده شود تا به سخنرانی و روشنگری بپردازند؛ امروز باید اسلام ناب را معرفی کنیم چراکه امام حسین(ع) در نهضت عاشورا روشنگری کرد به‌طوری‌که در روز عاشورا هفت خطبه ایراد فرمود که این خطبه‌ها در راستای روشنگری بوده  است.