سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

دفاع مقدس گنجینه‌ای ارزشمند است/ لزوم حفظ و تقویت بنیه نظامی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

دفاع مقدس گنجینه‌ای ارزشمند است/ لزوم حفظ و تقویت بنیه نظامی کشور

دفاع مقدس گنجینه‌ای ارزشمند است/ لزوم حفظ و تقویت بنیه نظامی کشور

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دفاع مقدس گنجینه ای ارزشمند است گفت: باید همواره بنیه نظامی کشور حفظ و تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی صبح چهارشنبه در مراسم رژه گرامیداشت و آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: تنها موضوعی که استکبار جهانی را سر جای خودش می نشاند، تقویت بنیه نظامی کشور است.

وی با بیان اینکه باید بپذیریم چیزی که استکبار را هم پای میز مذاکره نشاند همین قدرت هسته ای و  نظامی ما بود ادامه داد: امروز ما باید دو راه را ادامه بدهیم یکی اینکه در برابر استکبار جهانی بایستیم یا اینکه در استکبار جهانی هضم شویم، استقلالمان را از دست بدهیم و به طاغوت و شرایط ۳۷سال پیش برگردیم.

ایران یک کشور مقتدر در سطح جهان است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطر نشان کرد: ملت ایران راه ایستادگی را انتخاب کرده و راه ایستادگی هم مقاومت و سربلندی است.

آیت الله میرعمادی ابا تاکید بر اینکه امروز ایران یک کشور مقتدر در سطح جهان است و به واسطه ایمان، آمادگی رزمی، وحدت و همدلی نیروهای نظامی و ... ، امن ترین کشور دنیا است گفت: نیروهای مسلح ما نیروهای مقتدر، شجاع و توانمندی در برابر استکبار جهانی هستند.

وی ادامه داد: ریشه جنگ تحمیلی، هم همین استکبار جهانی بود که می خواست اراده خود، را به ملت ایران تحمیل کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: امروز هم هدف استکبار جهانی از تحریم کشور نیز تحمیل اراده خودش به ملت ایران است که با رهنمودهای رهبر انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی، شکست خواهند خورد.

ضرورت حفظ قدرت و بنیه نظامی کشور

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه حفظ قدرت و بنیه نظامی کشور موجبات پیشرفت ما را فراهم می کند و کسانی که می گویند، پایگاه های نظامی باید جمع آوری شوند، دشمن شناس نیستند عنوان کرد: این افراد، منافع کشور را در نظر نمی گیرند و این یک خیال خام است که با برچیده شدن ساختمان های نظامی یا تضعیف بنیه نظامی کشور، پیشرفت حاصل می شود.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، جنگ در راس اولویت ها بود، گفت: تمام قوا و آحاد مردم در آن زمان فقط به فکر جنگ بودند تا جنگ را پیش ببرند و اگر امروز مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی را به عنوان هدف و برنامه اعلام می کند همه اولویت ها و برنامه ها باید در مسیر اجرای این سیاست باشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: دشمن در جنگ امروز به اقتصاد می اندیشد و برای مردم و مسئولان هم باید اینگونه باشد و به مسئله اقتصاد و تحریم ها به عنوان یک هدف نگریسته شود.

هشت سال دفاع مقدس گنجینه ارزشمند و بی بدیلی است

آیت الله میرعمادی ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس گنجینه ارزشمند و بی بدیلی است که باید ارزش های آن را به نسلهای بعد منتقل کنیم چرا که این جنگ مانند یک دانشگاه ماندگار برای ملت ما بوده است.

وی با تاکید بر اینکه از گنجینه جنگ تحمیلی باید درس استقامت و ایستادگی و آمادگی و هشیاری کسب کرد تصریح کرد: درس امروز دفاع مقدس حفظ آمادگی دفاعی، رزمی و تقویت بنیه نظامی و دفاعی کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی آموختیم که دشمن همانند روباه مکار در کمین است و به دنبال هجمه و فرصت است، گفت: تنها چیزی که می تواند دشمن را بیش از پیش مایوس کند، تقویت بنیه نظامی است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه ۳۱ شهریور نماد ایستادگی، جهاد و مقاومت است گفت: این تاریخ نماد ایستادگی ملتی است که با توکل بر خدا و رهبری مقام معظم رهبری بر تمام ابر قدرتها غلبه کرد.

دفاع نیروهای مسلح از نظام و آرمان های انقلاب اسلامی

وی ادامه داد: این جنگ امتحانی برای سنجش ایثار و شهامت بود و مردم و رزمندگان ما از این آزمون سربلند، و پیروز بیرون آمدند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد عنوان کرد: رمز پیروزی ما رهبری های معنوی و الهی حضرت امام (ره) بود که با درایت و هشیاری  خود جنگ را با پیروزی به پایان رساند گرچه در آخرش زهر تلخی نوشیدند ولی برگ زرینی در کارنامه انقلاب برجای ماند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ملت ما با دست خالی و در شرایطی که چند استانش درگیر جنگ بودند با وحدت و همدلی به پیروزی رسید گفت: ارتش یک بازوی قوی برای نظام بوده و سپاه دژ مستحکم انقلاب و بسیج منبع بی پایان ملت ایران همیشه در صحنه است و نیروهای انتظامی جان بر کف و عشایر با اخلاص و ایثار همواره از نظام و آرمانهایش دفاع می کنند.