رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

دفن اموات در حریم بقعه امامزاده جعفر(ع) بروجرد بر اساس موازین قانونی باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

دفن اموات در حریم بقعه امامزاده جعفر(ع) بروجرد بر اساس موازین قانونی باشد

دفن اموات در حریم بقعه امامزاده جعفر(ع) بروجرد بر اساس موازین قانونی باشد

دادستان بروجرد گفت: دفن اموات در حریم بقعه امامزاده جعفر(ع) این شهرستان باید بر اساس موازین قانونی باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، مصطفی جعفری در جلسه کارگروه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار کرد: برخورداری از صرفه اقتصادی دفن اموات در حریم امامزاده جعفر(ع) به منظور ساماندهی این امامزاده لازم و ضروری است.

وی عنوان کرد: جذب بالغ بر 17 میلیارد تومان اعتبار به منظور آزاد‌سازی و ساماندهی حریم امامزاده جعفر(ع) بروجرد تنها از طریق دفن اموات در حریم این امامزاده امکان‌پذیر نیست.

دادستان بروجرد خاطرنشان کرد: با توجه به وجود امامزاده جعفر(ع) در مرکز این شهر دفن اموات در حریم آن مشکلاتی را برای ساکنان اطراف این امامزاده به دنبال دارد.

جعفری یادآور شد: تامین بودجه ساماندهی و آزادسازی حریم امامزاده جعفر(ع) این شهرستان و تبدیل آن به یک منطقه گردشگری نیازمند همکاری مسئولان کشوری است.

وی یکی از مشکلات حال حاضر شهرستان بروجرد را جابه‌جایی نقشه‌های عمرانی کارشناسی شده دانست و ادامه داد: فروش فضای سبز و فضاهای آموزشی در این شهرستان مشکلاتی در آینده‌ای نزدیک را برای مردم به وجود می‌آورد.

دادستان بروجرد تاکید کرد: توجه مسئولان این شهرستان به انجام نقشه‌های عمرانی کارشناسی شده و قانونی لازم و ضروری است.

در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: دفن اموات در حریم امامزاده جعفر(ع) این شهرستان باید بر اساس دستورالعمل کشوری انجام شود.

محسن صیرفی اظهار کرد: مخالفت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد در دفن اموات در حریم این امامزاده به دلیل وجود مشکلات بهداشتی آن است.

وی با اشاره به لزوم ساماندهی حریم امامزاده جعفر(ع) شهرستان بروجرد، خاطرنشان کرد: ساماندهی این امامزاده نیازمند همکاری و هم‌فکری همه مسئولان شهرستانی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد تاکید کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده و با توجه به وجود امامزاده جعفر(ع) این شهرستان در منطقه مسکونی دفن اموات در این مکان علاوه بر مشکلات بهداشتی تاثیر فراوانی بر روح و روان ساکنان اطراف آن دارد.

صیرفی با اشاره به وجود چند مدرسه در اطراف امامزاده جعفر(ع) شهرستان بروجرد، یادآور شد: آلودگی‌های صوتی هنگام دفن اموات در حریم این امامزاده اختلالاتی در تحصیل دانش‌آموزان این مدارس به وجود می‌آورد.