جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

دهه فجر 99 در قاب شبکه افلاک لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

دهه فجر 99 در قاب شبکه افلاک لرستان

دهه فجر 99 در قاب شبکه افلاک لرستان

سرپرست صدا و سیمای مرکز لرستان از تولید وپخش برنامه های متنوع به مناسبت بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای مخاطبان لرستانی خبر داد.

آرش احمدی با اشاره به اینکه این مرکز برای دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ویژه برنامه های متنوعی در ساختارهای مختلف را برای مخاطبان خود تدارک دیده است افزود: ویژه برنامه رادیو لرستان در ایام دهه مبارک فجر «صدای انقلاب» نام دارد که هر روز ساعت 9 الی 10 صبح پخش می شود.برنامه صبحگاهی رادیو لرستان با عنوان «سلام لرسو» با دعوت از فرمانداران و کارشناسان استان دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را در استان مورد بررسی قرار می دهد. روز شمار انقلاب نیز در این برنامه مورد توجه ست.برنامه رادیویی و تلویزیونی "چشم انداز" که ساعت 13 همزمان از صدا و سیمای لرستان به مدت 45 دقیقه پخش می شود با دعوت از مدیران دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلابی استان هر روز به بیان دستاوردهای نظام می پردازد. برنامه مفرح و شاد عصرگاهی رادیو لرستان به نام «ایوارتو وخیر» هر روز از ساعت 16:15 الی 17:30 با قسمت هایی مانند نمایش طنز رادیویی ، سرودهای انقلابی و ... میهمان خانه های هم استانی های عزیز است.پنج برنامه «باغ خاطرات» با بیان خاطرات مردم از دوران انقلاب اسلامی ساعت 12:20 روزهای زوج همراه مردم خواهد بود.برنامه «از شما بشنویم» در این ایام، روزهای زوج رأس ساعت 10:30 به شرح و معرفی طرح های موفق می پردازد.برنامه «قدمگاه خورشید» ساعت 18 به مدت 20 دقیقه با حضور چهره های انقلابی استان و با بیان تاریخ شفاهی انقلاب، دوران مبارزه انقلاب را تبیین و تشریح می کند.پنج برنامه «ماهور» که ساعت 22 شب به مدت 45 دقیقه از رادیو لرستان پخش می شود در این ایام به معرفی موسیقی های انقلابی، شعر انقلاب و سرودهای با موضوع وطن اختصاص پیدا می کند.برنامه «شونشینی» که از شنبه تا چهارشنبه ساعت 20:30 به مدت یک ساعت میهمان خانه های لرستانی هاست در قالب خاطرات، موسیقی، شعر و گزارش مردمی و ... در این ایام حال و هوای انقلابی به خود می گیرد.

احمدی همچنین از تولید ویژه برنامه های متنوع در سیمای مرکز لرستان  در دهه ی فجر 99 خبر داد؛وی افزود:برنامه «لیسک افتاو» در ایام دهه مبارک فجر با حضور فرمانداران و کارشناسان مربوطه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را در شهرستانهای استان به تصویر می کشد. این برنامه صبح ها ساعت 08:30 به مدت 45 دقیقه از شبکه افلاک پخش می شود. اخبار افتتاحیه ها و برنامه های این ایام، خاطرات مردمی، میان برنامه های شاد و سرودهای انقلابی از دیگر قسمت های این برنامه زنده است.برنامه خانواده سیمای مرکز لرستان با عنوان «حونه امید» که روزهای زوج ساعت 11 صبح به صورت زنده پخش می شود ، در دهه فجر با دعوت از خانواده هایی که در دوران انقلاب حضور و فعالیت داشته اند،پخش خواهد شد.برنامه «نسیم آبادی» خدمات نظام در روستاهای استان را روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت 20 به تصویرمی کشد.در ایام فرخنده سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برنامه «پژواک» به دستاوردها و خدمات نظام در استان می پردازد. این برنامه به موضوعاتی مثل مینی پالایشگاه پلدختر، آزادراه خرم آباد- اراک، شهرک گلخانه ای، پتروشیمی وکشت و صنعت می پردازد.برنامه زنده شبانه با عنوان «وایک» هر شب با دعوت از نخبگان، هنرمندان و ورزشکاران شهرستانهای استان ظرفیت و توانمندی های نقاط مختلف استان را تبیین می کند. این برنامه با نمایش طنز، اجرای سرودهای انقلابی و گزارش های مردمی هر شب ساعت 21 تا 22 میهمان خانه های هم استانی ها می شود.برنامه مستند «خاطرات انقلاب» با رویکرد تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی که با مصاحبه با شخصیت های انقلابی استان در شهرستانها، رویدادها و اتفاقات دوران انقلاب را بیان می کند نیز از تولیدات سیمای لرستان است که در ایام دهه فجر در 10 قسمت 25 دقیقه ای ساعت 22 پخش خواهد شد.در برنامه ورزشی «میدان» که جمعه ها ساعت 21 از شبکه افلاک پخش می شود به دستاوردهای استان در این حوزه و نیز به پوشش مراسم ورزشی دهه فجر می پردازد.ویژه برنامه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ساعت 9 صبح روز 22 بهمن به مدت دو ساعت به صورت زنده از شبکه افلاک پخش می شود. همچنین نورافشانی شب 22 بهمن به صورت زنده پخش خواهد شد.سریال انقلاب زیبا در 22 قسمت 45 دقیقه ای ساعت 23:30 و جشنواره فیلم های سینمایی شبکه افلاک ساعت 30 دقیقه بامداد در ایام شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی از جمله دیگر برنامه های شبکه افلاک است همچنین مستند «عصر خمینی» در 26 قسمت 30 دقیقه ای هر روز پخش خواهد شد.

سرپرست صدا و سیمای مرکز لرستان در ادامه به برنامه های واحد خبر اشاره کرد و افزود: خبر مرکز لرستان نیز  در ایام الله دهه ی فجر امسال برنامه ها و گزارش های ویژه ای را تدارک دیده است؛ باکس ویژه خبری شامل گزارش از شهرستانها، افتتاحیه ها و برنامه ها دهه فجر در این ایام، هر شب در بخش های خبری پخش می شود. گزارش های ویژه حاوی سوژه های فاخر که قابلیت پخش از شبکه های سراسری را دارند از قبیل: تولید لاستیک هواپیما در صنایع دفاعی دورود، داروسازی بروجرد، آزادراه خرم آباد –اراک، ساخت کاتالیست در پتروشیمی لرستان و ... تولید و در این ایام پخش و به شبکه های سراسری نیز ارسال می شوند؛"تریبون آزاد" در ایام دهه فجر با موضوع بصیرت افزایی ضبط و پخش می شود؛گفتگوی ویژه خبری" با حضور استاندار، معاون عمرانی استانداری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رئیس کل دادگستری استان لرستان به تعداد 5 برنامه، ساعت 20 به صورت زنده پخش می شود.

احمدی از تدارک ویژه ی فضای مجازی مرکز لرستان   به مناسبت دهه ی فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: برنامه های صدا، سیما و گزارش های خبری با موضوع دهه فجر انقلاب اسلامی، تقطیع و در فضای مجازی نشر داده می شود.تهیه و تولید مستندهای کوتاه 3 دقیقه ای با موضوع دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و  همچنین ویژه برنامه "شبهای انقلاب" ( کاری مشترک از فضای مجازی مرکز لرستان و سازمان سراج) که  هر شب ساعت 19 از سیمای مرکز لرستان پخش خواهد شد از دیگر اقدامات فضای مجازی لرستان برای بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی است.