رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

دهکده سلامت در استان لرستان احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دهکده سلامت در استان لرستان احداث می‌شود

دهکده سلامت در استان لرستان احداث می‌شود

استاندار لرستان گفت: دهکده سلامت با حضور سرمایه‌گذارانی از بخش خصوصی در استان لرستان احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در جلسه تجلیل از فعالان هفته فرهنگی استان لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در هفته دفاع مقدس همه خبرنگاران و هنرمندان تلاش کردند تا یاد و خاطره شهدا و رزمندگان را در اذهان مردم زنده کنند و هنرمندانی نیز که در آن زمان ایفای نقش می‌کردند در ایجاد این ظرفیت نقش به سزایی داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به  دو مناسبت احیای امربه‌معروف و نهی از منکر هم‌زمان با ماه محرم و هفته نیروی انتظامی در این هفته افزود: یکی از ویژگی‌های بارز سیدالشهدا این بود که به احیا امربه‌معروف  و نهی از منکر همت گمارد و درواقع امام حسین(ع) مکتب جدیدی  از امربه‌معروف و نهی از منکر  را بنا نهاد و با شهادت  خود معروف را احیا و منکر را نابود کرد.

استاندار لرستان عنوان کرد: شهید مطهری مهم‌ترین قیام امام حسین(ع) را احیا امربه‌معروف و نهی از منکر دانسته است و همه باید تیغ برنده امربه‌معروف و نهی از منکر را در همه عرصه‌ها ازجمله عرصه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باکار جمعی وارد کنیم.

وی وقوع اختلاس‌های آن‌چنانی در  حوزه اقتصاد را درنتیجه کندی تیغ امربه‌معروف و نهی از منکر دانست و بیان کرد: اگر صحبت از امنیت به‌عنوان یک بستر توسعه وجود دارد لازمه آن گره خوردن پلیس و امنیت است.

بازوند هفته فرهنگی لرستان را نقطه عطفی برای استان دانست و افزود: حضور پنج وزیر در این مراسم در مقایسه با دیگر استان‌های کشور نشان از نتیجه مطلوب این مراسم بود و  بازخورد خوبی داشت.

وی عنوان کرد: ما باید این فرصت‌ها را به‌خوبی ایجاد کرده و از آن‌ها استفاده کنیم چراکه از چالش‌های ما برای توسعه استان عدم توانایی در ایجاد فرصت است که همه باید  برای ایجاد فرصت توسعه و پیشرفت کمک کنند.

استاندار لرستان با اشاره به انجام کار باارزشی در حوزه فرهنگ و اقتصاد تصریح کرد: معرفی فرهنگ و هویت استان  نشان از تمدن این استان است که هنرمندان در این هفته هنرنمایی خوبی کردند و تمدن لرستان را به کشور معرفی کردند.

وی با اشاره به استقبال بیش از 270 صاحب‌نظر اقتصادی  از ظرفیت‌های استان لرستان عنوان کرد: پیرو برگزاری این همایش سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این استان اعلام آمادگی کردند تا بزرگ‌ترین و نخستین سافاری پارک در استان لرستان احداث شود همچنین با سرمایه‌گذاری دیگری در جهت ساخت دهکده سلامت در استان لرستان این امور محقق می‌شود.