جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

ده درصد کارخانه‌های بروجرد سیستم تصفیه فاضلاب ندارند‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

ده درصد کارخانه‌های بروجرد سیستم تصفیه فاضلاب ندارند‌

ده درصد کارخانه‌های بروجرد سیستم تصفیه فاضلاب ندارند‌

رئیس محیط‌زیست شهرستان بروجرد گفت: ۱۰ درصد کارخانه‌های بروجرد سیستم تصفیه فاضلاب ندارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، امیر ساکت ظهر امروز به مناسبت روز زمین پاک ‌در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی به‌منظور آشنایی شهروندان بااهمیت حفظ و صیانت از محیط‌زیست از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان در طول سال است.

وی با تأکید بر لزوم ارائه آموزش‌های مفید در راستای حفظ محیط‌زیست، افزود: دانش آموزان به‌عنوان آینده‌سازان کشور نقش مهمی در پیشبرد اهداف حفاظتی دارند به‌گونه‌ای که می‌توان با ارائه آموزش‌های هدفمند به آن‌ها اثرات نامطلوب ایجاد آلودگی در زمین را شرح داد.

رئیس اداره محیط‌زیست بروجرد حفاظت از محیط‌زیست را احترام گذاشتن به خود دانست و بیان کرد: برای اینکه بتوان محیط‌زیست عاری از هرگونه آلودگی و بیماری داشت لازم است با حفظ مسائل مرتبط با محیط‌زیست در صیانت از آن کوشا باشیم.

ساکت با اشاره به شاخصه‌های مهم حفاظت از محیط‌زیست عنوان کرد: حفاظت از محیط‌زیست شامل حفاظت از آب، خاک و هوا و پیشگیری از آلودگی‌های صوتی است که در شهرها با آن روبه‌رو هستیم.

وی با اشاره به اثرات نامطلوب آلودگی‌های زیست‌محیطی بر زندگی انسان‌ها خاطرنشان کرد: ایجاد محیطی امن، مناسب و زیبا برای ادامه حیات از ضروریات پیش روی جوامع انسانی است که می‌تواند نقش مهمی در زندگی اقشار انسانی داشته باشد.

رئیس اداره محیط‌زیست بروجرد با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی جوامع در حفظ محیط‌زیست گفت: امروز ارائه برنامه‌های آموزشی به‌منظور آشنایی مردم با مسئله مهم و حیاتی محیط‌زیست در دستور کار اجرایی این سازمان قرار دارد به‌گونه‌ای که اگر این آموزش‌ها از دوران کودکی آغاز شود می‌تواند تأثیر عمیق‌تری بر روحیه کودکان گذاشته و در درازمدت نتایج بهتری در ذهن افراد بر جای بگذارد.

ساکت با تشریح برخی برنامه‌های اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان بروجرد اظهار داشت: کارشناسان این اداره در طول سال با حضور در مدارس مختلف تلاش می‌کنند با ارائه راهکارهای مختلف آموزشی دانش آموزان را با اصول حفاظت از محیط‌زیست آشنا کنند.

وی با تأکید بر لزوم مدیریت پسماند در کارخانه‌های این شهرستان افزود: این سازمان همواره در برنامه‌های مدیرت پسماند برای شرکت‌ها و کارخانه‌های پیش‌قدم بوده است.

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان بروجرد با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در ترویج فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست بیان کرد: رسانه‌ها با ورود خود در هر زمینه‌ای می‌توانند نقشی مهم و تأثیرگذار از خود برجای گذاشته که این مهم بااطلاع رسانی دقیق و صحیح آن‌ها در حوزه‌های آموزشی امکان‌پذیر است.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان بروجرد گفت: 10 درصد کارخانه‌های بروجرد سیستم تصفیه فاضلاب ندارند و 90 درصد سیستم‌های تصفیه فاضلاب فعالی دارند.