رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

ده میلیارد دلار اعتبار برای مهار آب‌های مرزی اختصاص یافت‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

ده میلیارد دلار اعتبار برای مهار آب‌های مرزی اختصاص یافت‌

ده میلیارد دلار اعتبار برای مهار آب‌های مرزی اختصاص یافت‌

معاون رئیس‌جمهور گفت: ۱۰ میلیارد دلار اعتبار برای مهار آب‌های مرزی اختصاص یافت‌.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از الیگودرز، محمد شریعتمداری صبح روز پنجشنبه در حاشیه مراسم آبگیری سد حوضیان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سد حوضیان الیگودرز سومین سدی است که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های اساسی دولت تلاش در جهت رفع مشکلات مربوط به آب در سطح کشور است که در حوزه‌های گوناگون آغاز شده و برای مهار آب‌های مرزی نیز 10 میلیارد دلار اختصاص یافته است.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت مسئول سرمایه‌گذاری زیربنایی است، بیان کرد: در بهمن‌ماه سال گذشته در استان لرستان 2 سد مروک و ایوشان افتتاح شد؛ در حال حاضر نیز 6 میلیون مترمکعب آب در پشت سد حوضیان جمع شده که تا پایان سال باید به حدی برسد که امکان افتتاح آن فراهم شود.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: استان لرستان در زمینه کشاورزی و دامپروری یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور است که بخش مهمی از کشاورزی آن به‌طور دیم کشت می‌شود.

وی افزود: از مجموع اراضی کشاورزی لرستان فقط 25 درصد آبی است درحالی‌که میانگین کشوری 45 درصد است بنابراین استاندار لرستان تلاش می‌کند تا این میانگین را به میانگین کشور نزدیک کند.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: به‌طور یقین این خدمات زیر بنایی می‌تواند، نقش مهمی در افزایش سطح رفاه مردم و کاهش مشکلات معیشتی داشته و شرایط بهتری برای مردم لرستان فراهم کند.

وی بابیان اینکه عملیات اجرایی سد حوضیان 12 سال پیش آغاز شده است، تصریح کرد: روند این پروژه‌ها در کشور کند است که دولت تلاش دارد در همین راستا روند آن‌ها را تسریع بخشد.

شریعتمداری بابیان اینکه بودجه عمرانی دولت در سال 91، 11 هزار میلیارد تومان بود، گفت: سال 92 این بودجه به 21 هزار میلیارد تومان و در سال 93 این رقم به 32 هزار میلیارد تومان رسید که امیدواریم در سال 94 با افزایش آن پروژه‌های عمرانی به‌سرعت پیش بروند.

وی بیان کرد: علاوه بر منابع، مدیریت هم در انجام به‌موقع طرح‌ها نقش اساسی دارد که امروز تیم دولت با قوت بیشتری در جهت تکمیل پروژه‌ها تلاش می‌کند.

معاون رئیس‌جمهور در رابطه با بحث بیکاری لرستان، عنوان کرد: خوشبختانه استاندار لرستان اقدامات خوبی در سطح استان انجام داده که در سال اخیر بیکاری استان 2 رتبه بهبود پیداکرده است. البته برای رفع مشکل بیکاری باید به جلب و حمایت سرمایه‌گذار پرداخته شود.