جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

ده پروژه پیشنهادی استاندار برای خرم آباد/پل شکسته صاحب پارک می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ده پروژه پیشنهادی استاندار برای خرم آباد/پل شکسته صاحب پارک می شود

ده پروژه پیشنهادی استاندار برای خرم آباد/پل شکسته صاحب پارک می شود

شهردار خرم آباد به ۱۰ پروژه پیشنهادی استاندار لرستان برای توسعه عمران شهری اشاره کرد و گفت: احداث پارک پل شاپوری یا پل شکسته از جمله این پروژه ها است.

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی عیدی بیرانوند ظهر یکشنبه در مراسم معارفه خود به عنوان شهردار خرم آباد اظهار داشت: انتخاب من به عنوان شهردار فرصتی است که با همدلی و همکاری اعضای شورای شهر و حمایت های استاندار لرستان بتوانیم گام های بلندی برای توسعه خرم آباد برداریم.

وی به مهمترین اقدامات شهرداری خرم آباد در سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: روشنایی و نورپردازی خیابان شهدا با همکاری استانداری لرستان، ساماندهی دست فروشان و دکه های سطح شهر و تخریب مغازه هایی در محدوده بلوار ولایت که چهره شهر را زشت کرده بودند از جمله این اقدامات بوده اند.

شهردار خرم آباد از راه اندازی شهرداری های نواحی در سطح شهر خرم آباد خبر داد و عنوان کرد: این شهرداری ها به منظور گسترش خدمات شهری و حضور پررنگ مدیران شهری در حال راه اندازی هستند که تا کنون دو مورد از این شهرداری ها راه اندازی شده است.

عیدی بیرانوند گفت: عملیات ایجاد ۲۰ هکتار فضای سبز در سطح شهر خرم آباد شروع شده است که تا کنون پنج هکتار از آن تکمیل شده است.

وی افزود: این قول را به مردم خرم آباد می دهیم که میزان فضای سبز را در سال جاری به ۶۰ هکتار افزایش دهیم.

شهردار خرم آباد به کاشت ۲۰ هزار نهال در سطح شهر خرم آباد و معابر آن اشاره کرد و بیان داشت: با دستور استاندار لرستان در نظر داریم که نهال های مثمری را تهیه کرده و در سطح معابر شهر خرم آباد بکاریم.

عیدی بیرانوند تکمیل مسجد ورودی شهر خرم آباد را از اقدامات مطلوب شهرداری برشمرد و افزود: همچنین حدود یک هکتار فضای سبز در اطراف این مسجد را به مهمانان نوروزی خرم آباد هدیه کردیم.

وی به ۱۰ پروژه پیشنهادی استاندار لرستان برای توسعه عمران شهری اشاره کرد و گفت: پروژه آسفالت شهر، پروژه تکمیل خیابان ۶۰ متری و تقاطع مربوط به آن، احداث تقاطع کوی فلسطین، احداث پارک منابع طبیعی، احداث پارک پل شاپوری از جمله این پروژه ها هستند.

شهردار خرم آباد با بیان اینکه انتقال صنوف آلاینده از وظایف شهرداری است اظهار داشت: شهرداری خرم آباد به صورت جدی پیگیر این مسئله بوده که به زودی این صنوف به خارج از شهر انتقال داده خواهند شد.

عیدی بیرانوند یادآور شد: برنامه هایی که برای سال جاری شهرداری خرم آباد تدارک دیده شده اند باعث می شوند در سال آینده چهره ای متفاوت از خرم آباد را مشاهده کنیم که تحقق این امر امکان پذیر خواهد بود.

وی اضافه کرد: احساس می کنم افق برای توسعه شهر خرم آباد روشن بوده و فرصت هایی که هم اکنون برای توسعه شهر به وجود آمده اند بسیار استثنایی هستند که از جمله این فرصت ها می توان به تعامل خوب شهرداری و اعضای شورای شهر و همچنین تعامل خوب مردم با شهرداری اشاره کرد.