جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

دوازده خانه قرآنی روستایی در شهرستان بروجرد فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

دوازده خانه قرآنی روستایی در شهرستان بروجرد فعال است

دوازده خانه قرآنی روستایی در شهرستان بروجرد فعال است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد گفت: تعداد بسیاری از علاقه‌مندان فراگیری مبانی قرآنی در بیش از ۱۲ خانه قرآنی روستاهای این شهرستان زیر نظر اساتید آموزش‌دیده آموزش‌های لازم در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری در کنار آموزش‌های قرآنی را فرامی‌گیرند.

حجت‌الاسلام صادق جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد اظهار داشت: دوره ارتقا و بازآموزی مربیان قران کریم باهدف ارتقاء دانش قرآنی مربیان قرانی و همچنین ایجاد وحدت رویه در شیوه تدریس قرآن با حضور استاد تک فلاح در محل کانون فرهنگی الغدیر این شهرستان برگزار شد.

وی افزود: در دوره بازآموزی یک‌روزه بیش از 100 مربی قرآنی شهرستان بروجرد شرکت کرده و آموزش‌های لازم را درزمینهٔ قرآن کریم فراگرفتند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد عنوان کرد: این دوره با شرکت مربیان و مدیران مؤسسات و خانه‌های قرآن شهری و روستایی و با استفاده از استاد مجرب و کارآزموده درزمینهٔ روش تدریس روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم در شش ساعت آموزشی برگزار شد.

وی با اشاره به فعالیت 12 خانه قرآنی در روستاهای شهرستان بروجرد بیان کرد: تعداد بسیاری از علاقه‌مندان فراگیری مبانی قرآنی در بیش از 12 خانه قرآنی روستاهای این شهرستان زیر نظر اساتید آموزش‌دیده آموزش‌های لازم در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری در کنار آموزش‌های قرآنی را فرامی‌گیرند.

جعفرپور بیان کرد: حجم وسیعی از فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی در خانه‌های عالمی که امروزه به‌عنوان خانه‌های قرآنی در سطح روستاهای این شهرستان فعالیت می‌کنند، انجام می‌شود و نیازمند توسعه، ترویج و مرمت و تخصیص اعتبارات لازم در این زمینه هستند.

وی کارکرد خانه‌های قرآنی در سطح روستاها را مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: این اماکن می‌تواند در شرایطی که روستاها نیازمند ترویج و تبلیغ مباحث دینی هستند مورداستفاده عموم علاقه‌مندان قرارگرفته و تلاش می‌شود در مناسبت‌های مختلف با اعزام مبلغین و روحانیون به این اماکن فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی گسترش یابد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد گفت: قریب به 30 خانه عالم در روستاهای شهرستان بروجرد وجود دارد که در حال حاضر به دلیل نبود روحانی مبلغ تبدیل به مراکز فرهنگی شده و پل ارتباطی میان مردم و روحانیون شده است.