سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

دورهمی اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد در بروجرد/ میزبانی بی‌ثمر ۳۷ همایش ملی - نمایش محتوای خبر

 

 

دورهمی اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد در بروجرد/ میزبانی بی‌ثمر ۳۷ همایش ملی

دورهمی اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد در بروجرد/ میزبانی بی‌ثمر ۳۷ همایش ملی

شهرستان بروجرد تاکنون میزبان برگزاری ۳۷ همایش ملی بوده که برگزاری هریک جز هزینه و بار اضافی، دستاوردی برای این شهرستان به دنبال نداشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، دهمین همایش تشکل‌های مردم‌نهاد کشور صبح روز چهارشنبه با حضور140 نفر از اعضای این تشکل‌ها از 23 استان کشور در سالن اجتماعات مجتمع دکتر زرینکوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد تا به گفته مسئولان، بروجرد این بار میزبان یک همایش ملی دیگر باشد.

از مدت‌ها پیش در برگزاری این همایش و زمینه‌های تأمین هزینه 150 میلیون تومانی آن در شرایط بحران شورای شهر و شهرداری بروجرد که به‌نوعی میزبانان این همایش بودند ابهاماتی وجود داشت تا علی‌رغم همه سؤالات پاسخ داده نشده در این زمینه میزبانی این همایش بی‌حاصل به شهرستان بروجرد اختصاص یابد و به‌نوعی تنها تجمعی برای دیدوبازدید اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد که نوعاً برخی از آن‌ها نیز اصلاً نمی‌دانستند برای چه به سالن برگزاری دعوت‌شده و از خستگی چشمانشان سنگین شده و چرت می‌زدند، تبدیل شود.

از تعارفات معمول سخنرانان در باب تقدیر و تشکر که بگذریم اعطای نشان‌های سنگین و دهان‌پرکنی چون سفیر سازمان‌های مردم‌نهاد به مسئولان هم داستانی شگرف داشت که کارکردهای این همایش را بیش از بیش زیر سؤال برد که این‌همه تعارف و بزرگ‌بینی مسئولان و برگزارکنندگان این همایش چه تأثیری می‌تواند درروند برگزاری آن داشته باشد.

پیش‌داوری در مورد دستاوردهای پنهان و در حال تولد این‌گونه همایش‌ها را نیز به مسئولان برگزارکننده آن می‌سپاریم تا اگر فرصت کردند توضیح دهند که پس از برگزاری 10 دوره از این همایش چه چیزی از برگزاری اصطلاحاً پنل‌ها و نشست‌های گفت‌وگومحور و سخنرانی‌های وقت‌گیر عاید کشور شده که این‌چنین مصر در پی برگزاری آن هستند و در میان آن‌ها نیز برخی مدیران دولتی کشور مناصب مدیریتی خود را برای دستیابی به اهداف کلان آن ترک کرده و به این شهرستان سفرکرده‌اند.

از بریزوبپاش‌های این همایش هم که عموماً به چشم نمی‌آید نیز چیزی نمی‌گوییم اما در حیرت از توزیع کارت‌های گردن‌آویز برای تمامی شرکت‌کنندگان و توزیع لیست ریز برنامه‌های این همایش هستیم که تا چشم می‌اندازی می‌بینی بسیاری از میهمانان به دلایلی  به همایش نرسیده و جای خالی‌شان در لیست پرشده است.

اما دراین‌بین شیفته و حیرت‌زده از این افتخار بزرگ برای شهرستان بروجرد هستیم که به گفته برگزارکنندگان تاکنون میزبانی 37 همایش ملی را برعهده‌گرفته و نامی در میان شهرها برای خود دست و پا کرده است که حالا قرار است میزبانی این‌همه همایش چه گلی به سر شهروندان این دیار بزند جز اینکه نامش در کشور پرآوازه شود و روزبه‌روز محروم‌تر.