جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

دورود غرق در ماتم و عزا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دورود غرق در ماتم و عزا شد

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، مردم متدین و ولایتمدار دورود در روز عاشورا در قالب دسته‌جات سینه زن، زنجیرزن و دمامه‌زن در خیابان‌های این شهر به حرکت در آمده و به یاد مظلومیت امام حسین (ع) و یاران با وفایش اشک ماتم ریخته و سوگواری کردند.

حضور عاشقان و دل سوختگان در مسیر حرکت هیات‌ها در دورود به حدی بود که بسیاری از دسته‌جات عزادار در طول مسیر متوقف شده و حرکت آنها به دلیل ازدحام جمعیت به کندی صورت می‌گرفت.

میدان امام حسین، محل اجتماع هیئت‌ها و مردم عزادار شده بود، مراسم عزاداری با حضور کودکان و بانوان  برگزار شد که شور دو چندانی گرفت.

همه با نیتی پاک و خالص دل خود را برای وصال عشق آماده ساختند تا دل را از آلودگی‌های گناه مبرا ساخته و در ماتم عزای حسین به تزکیه روح و روان خویش پرداختند.

از دیگر جلوه‌های عزاداری در دورود ، حضور پرتعداد ایستگاه‌های صلواتی مردمی بود که هرکس با نذری که داشت از عزاداران حسینی پذیرایی به عمل آورد .

همچنین امسال تعداد زیادی از مردم نیز نسبت به جمع‌آوری زباله‌ها اقدام  کردند.

گروهی از جوانان طبق رسومات محلی خود بر سر، صورت و لباس خود گل مالیده بودند و در این عزاداری شرکت کردند.

امسال بنر مزین به تصویر شهید مدافع حرم محسن حججی در گوشه و کنار مسیر حرکت هیئت‌ها و نیز در دسته‌جات عزاداری به چشم می‌خورد که فراموش نکردن شهدا و ادامه دار بودن راه آنها را توسط مردم  به نمایش درآورده بود.

جای دیگر علم‌هایی است که به یاد علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع) بر دوش جوانان خودنمایی می‌کند

و با همان علمی که بر دوش دارند سر تعظیم به نشانه احترام فرود می‌آورند و دقایقی آن جا توقف می‌کنند.

عزاداران حسینی در روز عاشورا با شنیدن صدای اذان ظهر عاشورا و به یاد علمدار دشت کربلا حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) به نماز ظهر عاشورا ایستادند.