رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

دورود و ازنا به شهر سبز تبدیل می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

دورود و ازنا به شهر سبز تبدیل می‌شوند

دورود و ازنا به شهر سبز تبدیل می‌شوند

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان گفت: ۲ شهر دورود و ازنا با بهره‌مندی از گاز طبیعی تا سال ۹۶ به شهر سبز تبدیل می‌شوند.

حشمت‌الله شمس‌خرم‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: تا پیش از دولت تدبیر و امید تعداد روستاهای گازرسانی شده لرستان 327 مورد بوده ولی در این دولت، 630 روستای استان گازرسانی شده است.

وی افزود: در 9 ماهه سال 95، بیش از 560 کیلومتر شبکه گاز در لرستان اجرا شده که 140 کیلومتر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان عنوان کرد: همچنین در 9 ماهه امسال، ظرفیت پذیرش بیش از 22 هزار مشترک ایجاد شده و 19 هزار و 200 مشترک نیز به جمع مشترکان گاز استان اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 463 هزار مشترک گاز در استان از خدمات شرکت گاز استفاده می کنند، تصریح کرد: در 9 ماهه نخست امسال، حدود 11 هزار انشعاب نصب شده  که در مجموع انشعابات نصب شده در کل استان به بیش از 227 هزار مورد افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: در 9 ماهه امسال، شرکت گاز استان توانسته 18 هزار و 500 خانوار جدید را تحت پوشش گاز قرار دهد و تعداد کل خانوار تحت پوشش را به 458 هزار خانوار افزایش یابد.

شمس خرم‌آبادی با بیان اینکه در آینده تمام جمعیت شهری استان از گاز طبیعی برخوردار می‌شوند، گفت: همه شهرهای بزرگ و پرجمعیت استان به طور کامل از نعمت گاز برخوردار شده‌اند و گازرسانی به دو شهر درب گنبد و شول آباد نیز در مرحله مطالعاتی است.

وی در رابطه با گازرسانی به روستاها، تصریح کرد: هم اکنون بیشتر توان شرکت گاز استان صرف توسعه گازرسانی به روستاهای استان شده که امید می‌رود در آینده نزدیک، جمعیت روستایی تحت پوشش گاز، به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان با بیان اینکه سال آینده دو شهر دورود و ازنا به شهر سبز تبدیل می‌شود، تصریح کرد: احتمال می‌رود که شهر بروجرد نیز به شهر سبز تبدیل شود.