رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

دولت باید تسهیل گر شرایط کار و تولید باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت باید تسهیل گر شرایط کار و تولید باشد

دولت باید تسهیل گر شرایط کار و تولید باشد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: دولت باید تسهیل گر شرایط کار و تولید باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی آشتاب صبح شنبه در جمع اعضای تشکل های کارگری، کارفرمایی، کارگران، تعاونگران و مدیران و مسئولان شوراهای هماهنگی رفاه استان افزود: نقش کارگران در تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بسیار ویژه بوده چرا که احساس مسئولیت کارگران و کارفرمایان در امر کار و تولید، مهمترین اقدام در این زمینه است.

وی ادامه داد: با تولید رقابتی، کار شایسته و وجدان کاری، کارگران و کارفرمایان می توانند شرایط رشد اقتصادی و سرمایه گذاری را فراهم کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر اینکه دولت باید تسهیل گر شرایط کار و تولید باشد، گفت: تسهیل شرایط و ضوابط کار و تولید در کنار ترویج فرهنگ مصرف کالای داخلی، زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است.

آشتاب عنوان کرد: مصرف کالای داخلی باید به یک دستور فرهنگی ویژه تبدیل شود.

وی ادامه داد: کارگروه ها، کانون ها و تعاون گران که اضلاع تشکیل دهنده تحقق اقتصاد مقاومتی هستند باید به این موضوع توجه کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به چالشهای پیش روی تحقق اقتصاد مقاومتی در لرستان عنوان کرد: بیکاری، فقدان سرمایه گذاری کلان و کمبود منابع بانکی در استان از مهترین چالشهای توسعه اقتصادی بوده که در این راستا تسهیل شرایط برای تولید، امور کارگری و کارفرمایی و تعاونی ها در سال ۹۵ به صورت ویژه پیگیری می شود.