رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

دولت به دنبال کاهش سود تسهیلات سیستم بانکی است - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت به دنبال کاهش سود تسهیلات سیستم بانکی است

دولت به دنبال کاهش سود تسهیلات سیستم بانکی است

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: در دولت تدبیر و امید نرخ تورم کاهش ٣٠ درصدی یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، محمد شریعتمداری در شورای گفتوگوی دولت و بخش خصوصی افزود: دولت یازدهم در شرایط بسیار ناهمواری روی کار آمد و بسیاری از حوزه‌ها و به خصوص اقتصاد ثبات هم نداشتند.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید در سایه حضور افتخار آفرین مردم در انتخابات کار خود را آغاز کرده و با تلاش مضاعف سعی در بهبود شرایط کشور داشته و دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: در دولت تدبیر و امید نرخ تورم کاهش ٣٠ درصدی یافت و در قدم بعدی دولت به دنبال کاهش سود تسهیلات اعطایی سیستم بانکی است تا اوضاع اقتصادی کشور بهتر شود.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: همجنین دولت به دنبال ثبات نرخ ارز بوده به گونه‌ای که در طی دوسال گذشته وضعیت خوبی در خصوص نرخ ارز داشتیم.

شریعتمداری اظهار کرد: شاخص افزایش بهای نرخ ارز به حدود۴٣ درصد در کشور کاهش بیدا کرده است.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: ۵ قدرت بزرگ جهان به علاوه آمریکا در برابر فرزندان کشور ایران به این نتیجه رسیدند که ایران حق غنی سازی دارد و مجوز انجام آن با قطعنامه شورای امنیت به رسمیت شناخته شد.

این مقام مسئول یادآورشد: توافق هسته‌ای یک سند افتخارآمیز برای ایران است که یک بازدارندگی حقوقی را برای کشور ما به وجود آورده است.

شریعتمداری اظهار کرد: باید به فکر مرحله پساتحریم بود و برای آن برنامهریزی‌های منسجم داشت تا بتوانیم در عرصه‌های مختلف موفق باشیم.

وی خاطر نشان کرد: امروزه رتبه کشور ایران در حوزه فضای کسب و کار در دنیا١٣٠ است و دولت تدبیر و امید درصدد است این رتبه را به حد قابل قبولی برساند.

این مقام مسئول گفت: با اجرای نظام مالیاتی بسیاری از مشکلات سنگبری‌ها رفع خواهد شد و فشار بر تولید کنندگان کمتر می‌شود.