سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

دولت بودجه عمرانی کشور را افزایش دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت بودجه عمرانی کشور را افزایش دهد

دولت بودجه عمرانی کشور را افزایش دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه عمرانی هم اکنون نسبت به جاری ناچیز است که نشان‌دهنده ضعف در تصدی‌گری دولت است و باید در آینده بودجه عمرانی افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدرضا ملکشاهی راد شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران بابیان اینکه مجلس در دور هشتم براساس برنامه پنجم تدوین شد،گفت: قانون واضح حمایت جدی برای طرح‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و کسانی که حوزه تولید داشته‌اند اعلام کرده است.

وی با اشاره به اینکه  در قانون برنامه پنجم این حمایت ادامه داشت، افزود: نمایندگان مجلس نیز به‌عنوان بودجه خاص حمایت جدی داشتند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برنامه ششم دقیقاً موادی در حمایت از پروژه‌ها و فعالیت‌های دانش‌بنیان تصویب شد که به دنبال آن در بودجه 96 دیده می‌شود، بیان کرد: قرار است جلسات بیشتری با نخبگان برگزار کنیم تا با همکاری و هماهنگی لازم، مسئولان نیز به‌صورت جدی پای‌کار بیایند.

وی به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره و عنوان کرد: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان نشان‌دهنده گرایش فارغ‌التحصیلان به اقتصاد خصوصی است و آن‌ها این توانایی در خود دیدند که شرکت‌های خصوصی راه‌اندازی کنند.

ملکشاهی راد با اشاره به اینکه دولت در آینده باید بودجه عمرانی خود را بیشتر کند، تصریح کرد: هم اکنون بودجه عمرانی نسبت به جاری ناچیز است که نشان‌دهنده ضعف در تصدی‌گری دولت است و باید در آینده بودجه عمرانی افزایش یابد.