رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

دومیلیارد تومان برای تکمیل کتابخانه مرکزی خرم‌آباد جذب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دومیلیارد تومان برای تکمیل کتابخانه مرکزی خرم‌آباد جذب شد

دومیلیارد تومان برای تکمیل کتابخانه مرکزی خرم‌آباد جذب شد

رئیس کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: حدود ۲۰ میلیارد ریال برای کتابخانه مرکزی خرم‌آباد و برای کتابخانه آیتی و باهنر نیز ۱۰ میلیارد ریال جذب شد.

امیر فرزامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: سال گذشته سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی یک محرک برای ما و استان برای توجه داشتن به بحث فرهنگ بود و این جو در استان ما هنوز جای کار دارد.

وی افزود: ما سال گذشته را به تکمیل پروژه‌های ناتمام اختصاص دادیم چرا که از سال‌های قبل پروژه‌های زیادی به‌جای مانده که کلنگ‌زنی شده اما به دلایل مالی به پایان نرسیده بود.

رئیس کتابخانه‌های عمومی لرستان بیان کرد: با کمک استاندار لرستان توانستیم بودجه خوبی را جذب کنیم که حدود 20 میلیارد ریال برای کتابخانه مرکزی جذب و برای کتابخانه آیتی و باهنر نیز 10 میلیارد ریال جذب شد و فرماندار نیز در بحث ماده 180 به این نهاد کمک‌های فراوانی را داشته است.

وی عنوان کرد: در سال 94 نیز مانند سال 93 کمک می‌کنند تا سرانه فضای مطالعه را بالا ببریم و با تکمیل این پروژه‌ها از لحاظ سرانه فضا می‌توانیم یک جهش 100 درصدی داشته باشیم.

فرزامی با بیان این‌که پایه کار نهاد کتابخانه، ترویج فرهنگ مفید کتاب‌خوانی است، تصریح کرد: با توجه به این‌که  جزء وظایف ذاتی این نهاد اهداء کتاب نیست اما در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مفید به مناطع محروم، مساجد و مدارس اهداء کتاب نبز داشته‌ایم.

وی خاطر‌نشان کرد: برگزاری بزرگترین مسابقه کتاب‌خوانی با موضوع "خورشید ولایت" و مسابقات دیگر پروژه نمایشگاه الیگودرز، افتتاح کتابخانه دیجیتال ویژه نابینایان با همکاری شرکت سونی از اهم برنامه‌های این نهاد در سال 93 بوده است.

رئیس کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: در این سال نیز چند کتابخانه روستای و مشارکتی در شهرستان نورآباد افتتاح شد تا به صورت کامل به مردم خدمت‌رسانی کنند.

وی ضمن تشکر از اصحاب رسانه برای همراهی و اطلاع‌رسانی در برنامه‌های این نهاد عنوان کرد: برای سال 94 نیز پروژه افتتاح کتابخانه مرکزی خرم‌آباد را در دستور کار داریم.