رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

دوومیدانی دلفان نیازمند حمایت مسئولان استان و شهرستان است - نمایش محتوای خبر

 

 

دوومیدانی دلفان نیازمند حمایت مسئولان استان و شهرستان است

دوومیدانی دلفان نیازمند حمایت مسئولان استان و شهرستان است

دوومیدانی دلفان نیازمند حمایت مسئولان استان و شهرستان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دلفان، دوومیدانی به مجموعه‌ای از ورزش‌ها شامل دوها، پرش‌ها، پرتاب‌ها، پیاده‌روی و رشته‌های ترکیبی گفته می‌شود.

 برگزاری مسابقات دوومیدانی در مقایسه با دیگر ورزش‌ها ساده‌تر است و نیازی به تجهیزات گرانقیمت ندارد.

 بیشتر رشته‌‌های دوومیدانی به طور کلی انفرادی هستند، به جز دوهای امدادی و برخی از مسابقات مثل دوهای صحرانوردی که در آنها امتیاز اعضای یک تیم با هم جمع می‌شود.

سابقه این ورزش به المپیک باستانی یونانیان می‌رسد که از 776 ق.م برگزار می‌شود.

 این رشته استخوان‌بندی المپیک مدرن را از نخستین دوره آن تشکیل داده‌ است.

امروزه فدراسیون بین‌المللی دوومیدانی (IAAF) برگزاری مسابقات دوومیدانی در سطح بین‌المللی را بر عهده دارد و پس از المپیک، معتبرترین رویدادهای این رشته قهرمانی دوومیدانی جهان و قهرمانی دوومیدانی داخل سالن جهان محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار فارس از دلفان علی کرمپور رئیس هیئت دوومیدانی شهرستان دلفان و مربی دوومیدانی این شهرستان در گفت‌وگوی با خبرگزاری فارس گفت: دوومیدانی شهرستان دلفان نخستین رشته ورزشی در این شهرستان است که در رده‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به تیم ملی کشور ورزشکار تقدیم کرده است و ورزشکارانی از این شهرستان در تیم‌های ملی عضو هستند و در حال حاضر مربیگری تیم ملی دوومیدانی صحرانوردی کشور بر عهده روح الله محمدی مربی با آتیه دلفانی است و می‌طلبد مسئولان استان و شهرستان از این ظرفیت ایجاد شده نهایت استفاده را ببرند.

 وی در ادامه اظهار داشت: قابل ذکر است که چندی پیش اردوی تیم ملی دوومیدانی کشور توسط محمدی در شهرستان دلفان برپا شد که در صورت احداث پیست تارتان (دوومیدانی) در این شهرستان شاهد تکرار این موارد هستیم.

*از وضعیت نامطلوب و نامناسب پیست دوومیدانی تا عدم حمایت از قهرمانان و ورزشکارن دونده نورآبادی

 کرمپور با بیان توانمندی‌های این منطقه از کشور عزیزمان در پرورش ورزشکاران و قهرمانان دوومیدانی دست یاری را به سوی مسئولان استان و شهرستان دراز کرد.

وی باتوجه به مشکلات ورزشکاران محروم این شهرستان گفت: قهرمانان لایق دوومیدانی این دیار همیشه سرافراز را دریابید، باشد، تاسرنوشت ورزشی این قهرمانان به دستان شما مسئولان دلسوز در مسیر پاک ورزشی و بر سکوهای پرافتخارجهانی رقم خورد، همچون یک دهه پیش مسئولان وقت قهرمان بلامنازع این شهرستان روح الله محمدی را حمایت کردند و مزد اعتماد و حمایت خودرا با افتخار آفرینی این قهرمان در مسابقات بین‌المللی، قهرمانی آسیا، عضویت در تیم ملی و هم اکنون مربیگری تیم ملی دوومیدانی صحرا نوردی کشور گرفتند، تامحمدی  باعث افتخار این شهرستان، استان لرستان و حتی کشور عزیزمان ایران باشند.

رئیس هیئت دوومیدانی شهرستان دلفان در ادامه گفت: حال نوجوانان و جوانانی همچون روح‌الله محمدی نیازمند حمایت همه جانبه شما عزیزان هستند.

 محمد باقری تاج‌امیر پدیده نوجوان نورآبادی که به تیم ملی نوجوانان کشور دعوت شده است و در اردیبهشت ماه سال جدید به مسابقات آسیایی قطر اعزام می‌شود و با توجه به عدم وجود بودجه هیئت دوومیدانی شهرستان، واقعا نیازمند حمایت شما دلسوزان ورزش دوست است. شایان ذکر است، محمد باقری تاج‌امیر، رکورددار ماده سه هزار متر نونهالان کشور است.

این ورزشکار دوران اوج ورزشی خود را پیش‌رو دارد با توکل برخدا وحمایت شما عزیزان بار دیگر نام ونشان دلفان را در سطح آسیا و جهان به رخ می‌کشید.

 ورزشکار دیگر فرهاد عزیزی دارنده مقام چهارم مسابقات بین‌المللی کاپ آزاد ترکیه سال 2011 و قهرمانی دانشجویان کشور و عضو اسبق تیم دوومیدانی نفت تهران و همچنین سرکار خانم فائزه حسن‌پور قهرمان رده‌های نو نهالان، نوجوانان و حال جوانان در ماده استقامتی این کشور یکه تازی می‌کند، سرکار خانم سمیه محمدی بانوی قهرمان این شهرستان عنوان قهرمانی دانشجویان کشور را یدک می‌کشد و ده‌ها نفر دیگر که به علت عدم حمایت ورزش دوومیدانی را در زیر گل ولای پیست نابسامان نورآباد دفن کرده‌اند.

سخن پایانی از شما مسئولان عزیز انتظار می‌رود که به اوضاع نامطلوب پیست دوومیدانی شهرستان دلفان رسیدگی کند و ورزشکاران و قهرمانان این رشته ورزشی که افتخار آفرینی درآن واقعاً مستلزم مشتقت‌ها و سختی‌های وصف ناشدنی است را حمایت ویاریتان را بدرقه راهمان سازید.

از روح‌الله محمدی مربی تیم ملی دوومیدانی صحرانوردی، سید علی کریمی رئیس هیئت دو ومیدانی استان لرستان حامی دلسوز ورزش دوومیدانی در لرستان و مهرداد نظریانی مسئول اداره ورزش شهرستان دلفان صمیمانه تشکر می‌شود.