سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

دویست پروژه عمرانی در شهر خرم‌آباد اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دویست پروژه عمرانی در شهر خرم‌آباد اجرایی شد

دویست پروژه عمرانی در شهر خرم‌آباد اجرایی شد

شهردار خرم‌آباد گفت: طی چند سال اخیر ۲۰۰ پروژه عمرانی در شهر خرم‌آباد اجرایی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد یحیی عیدی بیرانوند شامگاه سه‌شنبه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای شورای اسلامی شهر و شهرداری خرم‌آباد ضمن گرامی داشت هفته دولت اظهار داشت: با توجه به شرایطی که بر کشور حاکم است اگر کسانی در جهت یاس و ناامیدی مردم گام بردارند گناهی نابخشودنی است.

وی بابیان اینکه همه باید تلاش کنیم تا از این آزمون سربلند بیرون بیاییم  و کشور را به بهترین وجه ممکن اداره کنیم افزود: طی چند سال اخیر اقدامات خوبی در استان انجام‌شده به‌طوری‌که خرم‌آباد جز هفت شهر گردشگری کشور انتخاب شد.

شهردار خرم‌آباد با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر200 پروژه عمرانی در سطح شهر انجام‌شده است عنوان کرد: خداوند ظرفیت‌های خوبی در شهر خرم‌آباد قرارداد که اگر به نحو احسن استفاده کنیم آینده خوبی برای شهر متصور است.

وی بیان کرد: در حوزه فضای سبز 118 هکتار پروژه عمرانی آغازشده است؛ فراهم‌سازی زمینه عقد قرارداد 200 میلیارد تومان با قرارگاه خاتم یکی از گام‌های اساسی مدیریت شهری است که تصویب و در زیرگذر گلدشت چهار تقاطع ایجاد می‌شود.

عیدی بیرانوند تصریح کرد: راه‌اندازی کارخانه کمپوست، تأمین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، ساماندهی تبلیغات شهری، پیاده‌روسازی به مساحت 25 هزار مترمربع، آسفالت ازجمله اقدامات ارزشمند مجموعه مدیریت شهری است.

وی خاطرنشان کرد: ترمینال برون‌شهری استان 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای ساخت آن تاکنون دو میلیارد تومان هزینه شده است؛ تکمیل پل شهید صارمی و پل جهادگران ازجمله پروژه‌های اقدام و عملی بوده که بخشی از حاشیه شهر را به مرکز شهر پیوند داده است.

شهردار خرم‌آباد گفت: انجام این پروژه‌ها با مشارکت 10 درصدی مردم است، از مجموع 127 هزار مالک از میانگین عوارض پنج‌ساله تنها تعداد هشت هزار پرونده تصفیه‌حساب شده است و 118 هزار مالک هیچ‌گونه مشارکتی با شهرداری نداشته‌اند.