رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

دو شهرک تخصصی دارو در استان لرستان ایجاد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دو شهرک تخصصی دارو در استان لرستان ایجاد می‌شود

دو شهرک تخصصی دارو در استان لرستان ایجاد می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: ایجاد ۲ شهرک تخصصی دارو در استان لرستان در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد محمدرضا صفی خانی ظهر امروز در همایش روز جهانی غذا که در سالن جلسات تالار ابن‌سینا خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: امنیت غذایی بحث فرا بخشی است و دستگاه‌های مختلفی درگیر بحث  امنیت غذایی هستند.

وی افزود: معتقدیم این دستگاه‌ها علاوه بر اینکه باید توجه به امنیت جهانی غذا کنند، تهیه غذای سالم نیز برای همه و در دسترس باشد چراکه بحث سلامت غذایی خیلی مهم است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان عنوان کرد: اعتقاد بر این است که در بحث صنعت، انسان‌محور توسعه است و انسان سالم می‌تواند اقتصاد کشور را در راستای توسعه پایدار به نتیجه برساند بنابراین امنیت غذایی می‌تواند کمک کند تا بتوان محوریت انسان را در  صنعت و اقتصاد کشور به شکلی به منصه ظهور درآید.

وی بیان کرد: تاریخ سیاسی جهان نشان می‌دهد علاوه بر مشکلاتی که در جهان وجود دارد در دهه آینده و دهه پیش رو بحث امنیت غذا خیلی مهم‌تر است، باید علاوه بر ایجاد یک غذای سالم در  واحدهای صنعتی، راهکارهایی را بسنجیم که امنیت مردم را در راستای اینکه از این غذای سالم استفاده کنند را تضمین کنیم.

صفی خانی تصریح کرد: یکی از اهدافی را که در استان لرستان پیش‌رو داریم و  به آن توجه جدی می‌کنیم این است که  واحدهای صنعتی به‌ویژه واحدهایی که در راستای غذا و دارو فعالیت می‌کنند در بحث مدیریت کیفیت کالاهایشان توجه بیشتری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: بحث دانش‌بنیان کردن واحدهای صنعتی از اولویت‌های مهمی است که پیگیری می‌شود به شکلی که واحدهای صنعتی را به این سمت سوق دهیم و از توانایی متخصصان در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: استان لرستان ظرفیت بسیار بالایی دارد و شاید قطب گیاهان داروهای در کشور باشد که می‌توانیم با تقویت گیاهان دارویی در  کشور نقش خوبی ایفا کنیم.

وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان است یکی از اهداف سازمان که  پیگیری می‌شود توسعه واحدهای گیاهان دارویی است، کشت و تولید گیاهان دارویی یک ظرفیت بسیار مناسبی در استان است و می‌توانیم به آن توجه کنیم؛ با توجه به وجود واحدهای دارویی، شاید استان در آینده نزدیک به‌عنوان قطب دارویی کشور  قرار گیرد.

صفی خانی افزود: در حال حاضر ایجاد دو شهرک تخصصی دارو در استان لرستان در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت است و با همکاری مدیریت ارشد استان شکل خواهد گرفت که می‌تواند ظرفیتی برای استان باشد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر 157  واحد فعال و نیمه فعال با اشتغال‌زایی چهار هزار و 368 نفر در حوزه غذایی و دارویی داریم که عمده این واحدها بالای 40 درصد فعالیت می‌کنند و به‌عنوان برندهای خوبی شناخته‌شده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان  بیان کرد: در شش‌ماهه امسال فعالیت خوبی در حوزه صادرات داشته‌ایم که قابلیت تولید و رقابت دربازهای های بین‌المللی دارد که نیازمند توجه جدی است.