جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

دو شهر استان لرستان گازرسانی نشده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

دو شهر استان لرستان گازرسانی نشده اند

دو شهر استان لرستان گازرسانی نشده اند

استاندار لرستان گفت: ۲ شهر درب گنبد و شول آباد استان لرستان هنوز گازرسانی نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، هوشنگ بازوند صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد در رابطه با پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه گاز رسانی استان لرستان اظهار داشت: سرعت گاز رسانی ما در استان  لرستان  جهش بسیار خوبی داشته است.

وی افزود:  مطابق سند اقتصاد مقاومتی قرار است تا خرداد  ماه سال 96  ما تعداد روستاهای برخوردار از نعمت گاز استان لرستان به 1000 روستا برسانیم؛  تا قبل از شهریور ماه سال 92 در تمامی دولت‌های گذشته تعداد روستاهای گازرسانی شده استان لرستان حدود  327 مورد بوده است.

استاندار لرستان بیان کرد: در این مدت تعداد روستاهای گازرسانی شده استان لرستان به 958 روستا رسیده است قطعا در خرداد ماه سال 96 به بیشتر از 1000 روستا می‌رسد؛ طی 3 سال گذشته شاید بیش از 600 تا 630 روستای استان لرستان گازرسانی شده که این تعداد دو برابر سنوات گذشته است.

وی تصریح کرد: در رابطه با گازرسانی شهر سپید دشت لرستان که دارای راه صعب العبوری بود گاز رسانی انجام شد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: شهر شول آباد که منطقه‌ای سردسیر  است در مناطق محروم شهرستان الیگودرز واقع شده و دارای راهی صعب العبور است که هنوز گازرسانی آن انجام نشده است.

وی اظهار داشت: همچنین بحث گازرسانی به شهر درب گنبد در شهرستان کوهدشت نیز تکمیل نشده است درصورتیکه بعید می دانم در استان های دیگر کشور شهری برای گاز رسانی باقی مانده باشد.

بازوند افزود: مطابق برنامه چهارم باید همه شهرها گاز رسانی می شدند و این درحالیست که برنامه پنجم نیز تمام شده و در حال وارد شدن به برنامه ششم هستیم و هنوز 2 شهر استان لرستان فاقد گاز رسانی هستند.