جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

دو طرح ملی در نمایشگاه پژوهش و فناوری لرستان رونمایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دو طرح ملی در نمایشگاه پژوهش و فناوری لرستان رونمایی می‌شود

دو طرح ملی در نمایشگاه پژوهش و فناوری لرستان رونمایی می‌شود

رئیس جهاد دانشگاهی استان لرستان گفت: سامانه پیش‌نشانگر زلزله در ستون ریلی و سامانه دفاتر پیشخوان کشور در نمایشگاه پژوهش و فناوری استان لرستان رونمایی می‌شود.

سید علی نادر دهقانی الوار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: نمایشگاه پژوهش و فناوری 14 تا 18 آذرماه در دانشگاه لرستان، باهدف معرفی دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی استان و مراکز فناوری در جهت معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مراکز آموزش عالی و توسعه استان برپا می‌شود.

وی افزود: در این نمایشگاه مراکز آموزش عالی و فناوری استان شامل دانشگاه لرستان و زیرمجموعه‌ها، دانشگاه آزاد در مرکز استان و سایر شهرها، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه پیام نور و شعبات، مراکز علمی کاربردی سطح استان، جهاد دانشگاهی، پارک علم و فناوری و سایر مراکز آموزش عالی غیردولتی حضور دارند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان لرستان مهم‌ترین سرفصل‌های کاری نمایشگاه را رونمایی از دو طرح ملی دانست و عنوان کرد: دو طرح ملی شامل سامانه پیش‌نشانگر زلزله در ستون ریلی کشور که به همت جهاد دانشگاهی و همکاری اداره کل راه و شهرسازی طراحی‌ شده است در این نمایشگاه با حضور استاندار لرستان رونمایی می‌شود.

وی بیان کرد: سامانه دفاتر پیشخوان کشور نیز که با کارفرمایی دفتر فناوری اطلاعات استانداری لرستان و با حمایت و پشتیبانی مرکز رشد واحدهای فناوری جهاد دانشگاهی طراحی شده، رونمایی می‌شود و بنا است در همه دفاتر پیشخوان کشور مورداستفاده قرار گیرد.

دهقان تصریح کرد: در این ایام، برگزاری همایش موانع و چالش‌های پژوهش و فناوری در دانشگاه فرهنگیان پردیس خواهران با حضور پژوهشگران دانشگاه‌های استان برگزار و فعالیت پژوهشی انجام‌شده توسط دانش آموزان استان در این نمایشگاه به در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در اختتامیه نمایشگاه پژوهشی و فناوری استان، ضمن تقدیر از پژوهشگران برتر استان، از مدیران پژوهشی و طرح‌های شاخص نیز تقدیر می‌شود.

دبیر کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد برگزاری هفته پژوهش استان بابیان اینکه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان با حضور همه پژوهشگران مراکز آموزش عالی و به نمایش درآمدن دستاوردهایشان برگزارمی شود، گفت: انتظار می‌رود فضایی فراهم شود تا با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان، نیازهای پژوهشی و فناوری استان مطرح شود تا زمینه عملیاتی شدن خواسته‌ها و نیازهای فناوری توسط مراکز آموزش عالی استان فراهم شود.

وی اظهار داشت: امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه و فعالیت‌های مشابه، شاهد حضور بیشتر دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و نخبگان استان در راستای برنامه‌ریزی توسعه استان باشیم.