جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

دو میلیون سند دفاع مقدس ‌استان لرستان در معرض نابودی قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

دو میلیون سند دفاع مقدس ‌استان لرستان در معرض نابودی قرار دارد

دو میلیون سند دفاع مقدس ‌استان لرستان در معرض نابودی قرار دارد

معاون بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: با توجه به اینکه فضای مناسبی برای نگهداری اسناد دفاع مقدس در استان وجود ندارد هم‌اکنون بیش از ۲ میلیون سند در معرض نابودی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، شکرالله کهزادی در جمع خبرنگاران استان لرستان اظهار داشت: بیش از دو میلیون سند دفاع مقدس در استان جمع‌آوری‌شده که بخشی از این اسناد به‌ صورت صوتی، تصویری، مکتوب و غیر مکتوب است اما متأسفانه به دلیل عدم اعتبار و بودجه لازم نتوانسته‌ایم به نحو احسن از این اسناد استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فضایی برای نگهداری اسناد جمع‌آوری‌شده وجود ندارد، افزود: به دلیل نداشتن فضایی برای نگهداری این اسناد هم‌اکنون شرایط  نگهداری بخش زیادی از این اسناد وجود ندارد و در معرض نابودی هستند.

معاون بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان عنوان کرد: هم‌اکنون بیش از یک‌میلیون برگ سند در بین اسناد جمع‌آوری‌ تفکیک‌شده که شامل مناطق بمباران‌شده و صحنه به شهادت رسیدن مظلومانه هم استانی‌ها در زمان جنگ تحمیلی است که لازم است این تصاویر برای نسل‌های آینده باقی بمانند.

وی به لزوم نگهداری این اسناد اشاره کرد و گفت: استان لرستان‌ همیشه مدافع نظام اسلامی بوده است بنابراین باید به خاطر تاریخ لرستان، عظمت و سربلندی استان این آثار در کارنامه‌اش ثبت و ضبط شود.

کهزادی بیان کرد: نیروهای لرستان در دوران دفاع مقدس نقش به سزایی داشتند بنابراین نیاز است عملکرد یگان‌ها ثبت و ضبط شود که در این راستا بخشی از کار انجام‌شده ولی در زمینهٔ اعتباری و پشتیبانی از حمایت مسئولان برخوردار نیستیم.

وی با تأکید بر اینکه باغ‌موزه لرستان باید محتوا سازی شود، اظهار داشت: این اسناد جمع‌آوری‌شده نیاز به مطالعه و تحقیق دارند  بنابراین لازم است نخبگان و هنرمندان لرستان برای پردازش آن‌ها پای‌کار بیایند.