رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

دو کتابخانه‌ عمومی در شهرستان خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دو کتابخانه‌ عمومی در شهرستان خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود

دو کتابخانه‌ عمومی در شهرستان خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود

فرماندار خرم‌آباد گفت: 2 کتابخانه عمومی به‌زودی به جمع کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم‌آباد اضافه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب‌الله خجسته‌پور، در آیین تکریم مقام  کتابداران و ترویج فرهنگ کتابخوانی که در سالن آمفی‌تئاتر پردیس علامه طباطبایی شهرستان خرم‌آباد برگزار شد، ضمن گرامی داشت هفته کتاب و تقارن آن با هفته بسیج، اظهار داشت: اگر جان‌فشانی‌های  هموطنان عزیز ما در هشت سال دفاع مقدس نبود به‌ طور یقین این افتخار را نداشتیم که ادعا کنیم امن‌ترین کشور منطقه و حتی دنیا هستیم و همه این‌ها حاصل مجاهدت این عزیزان است.

وی با اشاره به اینکه این افراد با خون خود کتاب‌های زیبایی را به رشته تحریر درآوردند، افزود: آن‌ها پیش‌قدم در بحث خدمت به خلق و دفاع از دین و مملکت بوده‌اند.

فرماندار خرم‌آباد عنوان کرد: هر چند که امروزه بحث کتاب الکترونیک شاید بحثی باشد که در هر محفلی آن را می‌شنویم اما هنوز هم بوی که از لابه‌لای ورق‌های کتاب بیرون می‌آید به‌ طور یقین برای کسی که به دنبال مطالب جدید است مفیدتر است.

خجسته‌پور بیان کرد: در مسیر پیشرفت، کتاب و کتابخانه را نباید به فراموشی بسپاریم و ضمن اینکه چشم و دست خود را با کتاب آشنا می‌کنیم باید فرزندان خود را با کتاب آشتی دهیم.

وی با بیان اینکه این قهر و جدایی در داشتن کتاب نیست چرا که در خرید کتاب بیشترین خرید کتاب را داریم اما بعضی‌اوقات کتاب‌ها وسیله‌ای برای تزئین اتاق‌ها می‌شوند، گفت: خرید کتاب وجود دارد اما خواندن کتاب ارجعیت دارد و ما نیز با داشتن  کتابخانه‌های مجهز باید نسل فعلی را به خواندن کتاب آشتی دهیم.

فرماندار خرم‌آباد تصریح کرد: خوشبختانه در طی دو سال جهت رونق بخشیدن به بخش کتابخانه عمومی شهرستان توانستیم اعتبارات خوبی را برای کتابخانه مرکزی تخصیص دهیم، هرچند که مراحل ساخت آن به کندی پیش می‌رود.

وی خاطر نشان کرد: به‌زودی شاهد افتتاح کتابخانه مرکزی هستیم و از طرفی به جای اسکلتی که به عنوان کتابخانه زیباکنار مطرح بود با همت نهاد کتابخانه‌ها، توسط شهرداری در پارک معلم فونداسیون کتابخانه جایگزین آن زده‌ شده است.

خجسته‌پور  با بیان اینکه در آینده‌ای نه چندان دور دو کتاب‌خانه به جمع کتابخانه‌های عمومی خرم‌آباد اضافه می‌شود،گفت: به مناسبت هفته کتابخوانی، کتابخانه‌ای جهت آشتی با کتاب در فرمانداری خرم‌آباد راه‌اندازی شد.