رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

دیدار با پدر بلوط ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار با پدر بلوط ایران

دیدار با پدر بلوط ایران

مدیرکل و اعضای شورای معاونین صدا و سیمای لرستان با حضور در منزل مظفر افشار که به پدر بلوط ایران مشهور است از نزدیک با اقدامات این فعال محیط زیست آشنا شدند.

به گزارش خبرگزای صدا و سیمای مرکز لرستان، مدیرکل صدا و سیمای لرستان در این دیدار گفت: علاوه براهمیت اقتصادی درختان بلوط برای مردم استان، حفظ این درختان ارزشمند از وقوع سیل و فرسایش خاک ها پیشگیری خواهد کرد.

مظفر افشار نیز از تلاش های صدا و سیمای لرستان برای انعکاس این امور تقدیر و تشکر کرد.

پدر بلوط ایران با اشاره به خشکسالی های اخیر در کشورمان خواستار استفاده از گونه های بومی درختان مانند بلوط در فضاهای سبز شهر های استان برای مقابله با کمبود آب شد .

وی افزود: درختان ریه های زمین هستند و اکسیژن لازم را برای زندگی ما و سایر موجودات زنده فراهم کرده و علاوه بر آن باعث نفوذ آب های سطحی به زمین و افزایش سفره های آب زیر زمینی می شوند.

مظفر افشار با استفاده از مواد پلاستیکی دور ریز منزل مسکونی خود را به محل تکثیر گونه های بومی درختان به ویژه بلوط تبدیل کرده است.

وی با دعوت از دانش آموزان برای تهیه نهال های بلوط، علاوه بر تکثیر این درخت ارزشمند به نوعی از فرهنگ سازی در میان نسل جوان برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی اقدام کرده است.