سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

دیدار مدیران اجرایی لرستان با نماینده ولی فقیه در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار مدیران اجرایی لرستان با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار مدیران اجرایی لرستان با نماینده ولی فقیه در استان

مدیران و مسوولان دستگاه هایی اجرایی استان لرستان صبح امروز به مناسبت 12 بهمن سالروز ورود امام خمینی رحمه الله علیه با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز لرستان، نماینده ولی فقیه در استان در این دیدار گفت: دولت ردیف اعتباری تحت عنوان شاخصه های توسعه استان را برای استان های مرزی تعیین کرده و استان لرستان را از این ردیف حذف کرده اما از پیگیری نمایندگان استان برای بهره گیری لرستان از این اعتبار قدردانی می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی افزود: ولایت و رهبری یکی از هویت های مهم انقلاب اسلامی است که از بدو شکل گیری نهضت در سال 42 تاکنون سراسر عزت و کرامت بوده است.

استاندار نیز در این دیدار با اعلام اینکه هزار و 994 طرح با 2 هزار و 89 میلیارد تومان اعتبار در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد؛ گفت: در این ایام عملیات اجرایی 269 طرح آغاز می شود که نیروگاه برق هزار مگاواتی با حضور وزیر نیرو از جمله آنهاست .

بـازوند با بیان اینکه با افزایش تخصیص منابع دولت از 2 به 3 درصد در سال 95 به مناطق محروم ، امسال 496 میلیارد تومان به لرستان اختصاص یافت، از بهره برداری طرح های گازرسانی به 150 روستا ، فردا با حضور مدیرعامل شرکت گاز کشور خبر داد و افزود : با بهره برداری از این تعداد طرح ، تعداد روستاهای برخوردار از گاز به 957 روستا افزایش می یابد و طبق برنامه اقتصاد مقاومتی تا خرداد سال آینده به هزار روستا خواهد رسید .

بازوند همچنین تعداد طرح های اقتصاد مقاومتی در استان تا خرداد سال 97 را 663 طرح اعلام کرد و افزود : این طرح ها با 4 هزار میلیارد تومان اعتبار و 4 هزار و 200 نفر اشتغالزایی اجرا می شوند که 185 کیلومتر راه آسفالت روستایی و 2 هزار و 833 واحد مسکن مهر از جمله آنهاست .

حجت الاسلام حیات الغیب مسوول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هم با تشریح برنامه های پیش بینی شده در دهه فجر، شرکت مسوولان ادارات در مراسم غبارروبی گلزار شهدا و سرکشی به خانواده های معظم شهدا را از جمله این برنامه ها اعلام کرد .